Dziś jest: Sobota 17 Listopada 2018
Imieniny: Salomei, Grzegorza, Elżbiety

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Wejherowskie Centrum Kultury

Wejherowskie Centrum Kulturyul. Sobieskiego 255
84-200 Wejherowo, woj. pomorskie

Telefon:58 672 27 75, 58 672 43 84
Email:wck@wck.org.pl
www:www.wck.org.pl

25-lecie WCK

25-lecie Wejherowskiego Centrum Kultury

Rok 2015 jest dla Wejherowskiego Centrum Kultury rokiem szczególnym – 27 września obchodzić będzie 25 urodziny tej wyjątkowo ważnej dla naszego miasta instytucji. Tak wspaniała okazja domaga się uroczystych obchodów i świątecznej oprawy, których w dniu jubileuszu w WCK nie zabraknie. Urodziny naszego miejscowego Centrum Kultury uświetnią liczne atrakcje, wśród których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

„Młodość musi się wyszaleć… artystycznie”

Międzynarodowa wymiana młodzieży w Wejherowie. Artystyczne spotkanie młodych ludzi z różnych krajów znad Bałtyku… w tle taniec, teatr, cyrk i śpiew.

Panopticum wyjątkowa premiera w Filharmonii Kaszubskiej

Zapraszamy na spektakl w Filharmonii Kaszubskiej

Panopticum jest zbiorem obrazów oprawionych w ruch, taniec, wizualizacje multimedialne i muzykę, które tworzą muzeum dziwaczności, pokręconych relacji. To dialog z otaczającym światem, próba kreowania rzeczywistości na swój własny, indywidualny sposób.

Karolina Matyjaszkowicz - Wernisaż w Wejherowie

Karolina Matyjaszkowicz - Wernisaż w Galerii Filharmonii Kaszubskiej

Sympatycy młodej sztuki śledzą twórczość Karoliny Matyjaszkowicz od 2009 roku z olbrzymim zainteresowaniem. W ciągu zaledwie pięciu lat stworzyła, bezbłędnie rozpoznawalny przez miłośników sztuki, charakterystyczny tylko dla jej malarstwa, niepowtarzalny styl.

Filharmonia Kaszubska w Wejherowie

Wiosenny tydzień w Filharmonii Kaszubskiej

Koniec świąt to okres leniwego powrotu do rzeczywistości, kiedy nawracają sprawy życia codziennego. To również czas, w którym każdy z nas szuka odbicia od problemów wydających się nasilać po długim momencie ich absencji. Filharmonia Kaszubska przygotowała komplet wydarzeń następujących po sobie, które złagodzą powrót do poświątecznej ‘normalności’.

Rebeka w Filharmonii Kaszubskiej

Rebeka - Opera Kaszubska

"Rebeka" jest dziełem żywym, wciągającym przedstawieniem, w którym twórcze siły połączyli profesjonalni artyści, amatorzy i za ich pośrednictwem sam Oskar Kolberg. Moc tradycji, czyli przekazywania idei między pokoleniami, sprawiła, że publiczność może się cieszyć widowiskiem o klasycznej formie, a zarazem pełnym całkiem współczesnych twórczych niespodzianek.

Rebeka w Filharmonii Kaszubskiej

Rebeka - piersza w historii opera w języku kaszubskim - Filharmonia Kaszubska

„Rebeka” – to pierwsze w historii dzieło teatralno-muzyczne o charakterze operowym, w III aktach, w języku kaszubskim, stworzone w projekcie „e-KULTURA i tradycja – nowe spojrzenie”, w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kolberg 2014 – Promesa”. To niezwykłe wydarzenie, dla regionu kaszubskiego i całego kraju, jest autorską produkcją Filharmonii Kaszubskiej.

A'Freak-aN Project

A'Freak-aN Project" Wojciecha Staroniewicza w WCK Wejherowo

A'freaK-aN Project” Wojciecha Staroniewicza to projekt muzyczny  inspirowany muzyką czarnego lądu.  Jest to wirtualna podróż do Afryki. Posługując się własnym językiem i wyobraźnią, artyści tworzą całkiem nową wizję tego bogatego kulturowo kontynentu.

"Kunszt" Impresje Redzkich artystów w Wejherowskiej Filharmonii Kaszubskiej

Wejherowskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego "KUNSZT" zaprasza na wernisaż ,,IX REDZKICH IMPRESJI" - fragmentów cyklicznej wystawy redzkich artystów profesjonalistów i amatorów pod hasłem przewodnim: ,,KOLOR, ENERGIA, PRZESTRZEŃ".  

Strony

Subskrybuj RSS - Wejherowskie Centrum Kultury