Dziś jest: Czwartek 13 Grudnia 2018
Imieniny: Łucji, Otylii

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

teatr

Teatr Zajechał do Małego Trójmiasta listopad, grudzień 2015

Teatr Zajechał do Małego Trójmiasta

Trzeci raz "Teatr Gdynia Główna" odwiedzi Małe Trójmiasto Kaszubskie z projektem "Teatr Zajechał". Tym razem zaprezentuje swoje interpretacje prozy Guntera Grassa, Ryszarda Kapuścińskiego i Mariana Pankowskiego, jak również adaptacje dramatów Witkacego i Sergea Kribusa.

Teatr ZAJECHAŁ do Małego Trójmiasta Kaszubskiego!

Teatr Zajechał jest projektem z wieloletnią tradycją, w którym sztuka teatralna opuszcza mury instytucji, żeby wyjść na spotkanie widza w miejscach mu najbliższych - bibliotekach, świetlicach, domach kultury, parafiach.
Tej jesieni Teatr Zajechał po raz pierwszy zagości w progach Małego Trójmiasta Kaszubskiego!

Indyjski teatr tańca "Zoriuszka" w Wejherowie

Spektakl warto zobaczyć chociażby z uwagi na kostiumy szyte przez Anetę Fitkau z materiałów sprowadzanych prosto z Indii. Dzień wcześniej po prapremierze można udać się do Różowego Słonia, w którym zawitają bollywoodzkie dźwięki. Nie wszyscy wiedzą - szef tego przybytku występuje w spektaklu jako jogin! ;-)

Recenzja i zaproszenie na spektakl "Wilk Stepowy" w Filharmonii Kaszubskiej

Pierwszy raz na scenie  Filharmonii Kaszubskiej spektakl na podstawie prozy Hermana Hesse miał  swoją premierę 15 lutego 2014 roku. Został realizowany przez teatr Teorikon w reżyserii Magdaleny Hierowskiej.

Teatr Teorikon z "Wilkiem Stepowym" po raz kolejny na deskach sceny Filharmonii Kaszubskiej pojawi się już 17 czerwca o godzinie 19:00. Zapraszamy!

Emigranci - spektakl

Emigranci - Spektakl Teatralny

Emigranci to nowy spektakl teatralny powstały na motywach dramatu Sławomira Mrożka. 

Komedia małżeńska "3 Razy Łóżko" w Hotelu Ibis Reda

14 czerwca w sali teatralnej Hotelu Ibis Reda będzie można obejrzeć spektakl komediowy "3 Razy Łóżko" w reżyserii Piotra Dąbrowskiego. Na scenie pojawią się znani aktorzy polskiej sceny teatralnej, tacy jak Mateusz Damięcki, Michał Lesień, Piotr Cyrwus (znany jako Rysio z "Klanu"), a także Adrianna Biedrzyńska, Matylda Damięcka czy Lucyna Malec. Bilety do nabycia przed spektaklem w recepcji hotelu Ibis.

Teatr i 3 kina w Wejherowie - niemożliwe? A jednak się zdarzyło.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z teatrologiem badającym historię wejherowskiego teatru - Magdaleną Hierowską. Opowiedziała nam o teatrze, który istniał w Wejherowie, o kilku kinach, o twórcach pierwszych wejherowskich sztuk, o paleniu dzieł w czasie okupacji i pro ekologicznej walce uczniów w czasach komuny. Wiele ciekawostek - wiele informacji.

Subskrybuj RSS - teatr