Dziś jest: Czwartek 13 Grudnia 2018
Imieniny: Łucji, Otylii

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Kultura

Małe Trójmiasto kulturalnie - jakościowe rozeznania, recenzje, relacje i fotogalerie.

Teatr Zajechał do Małego Trójmiasta listopad, grudzień 2015

Teatr Zajechał do Małego Trójmiasta

Trzeci raz "Teatr Gdynia Główna" odwiedzi Małe Trójmiasto Kaszubskie z projektem "Teatr Zajechał". Tym razem zaprezentuje swoje interpretacje prozy Guntera Grassa, Ryszarda Kapuścińskiego i Mariana Pankowskiego, jak również adaptacje dramatów Witkacego i Sergea Kribusa.

Teatr ZAJECHAŁ do Małego Trójmiasta Kaszubskiego!

Teatr Zajechał jest projektem z wieloletnią tradycją, w którym sztuka teatralna opuszcza mury instytucji, żeby wyjść na spotkanie widza w miejscach mu najbliższych - bibliotekach, świetlicach, domach kultury, parafiach.
Tej jesieni Teatr Zajechał po raz pierwszy zagości w progach Małego Trójmiasta Kaszubskiego!

Redzki Przegląd Filmowy

Chcesz obejrzeć film, porozmawiać o nim i odkryć młodych, zdolnych twórców? Nie musisz jechać do Gdyni. 27-28 września zapraszamy na wydarzenie filmowe do Miejskiego Domu Kultury w Redzie. Wspólnie obejrzymy wybrane kinowe hity z ostatnich lat, przyjrzymy się młodym twórcom i porozmawiamy o filmie. Wstęp wolny.

Sobota, 27 września 2014:
17:00 - Miłość (reż. Filip Dzierżawski)
19:00 - Sugarman (reż. Malik Bendjelloul)
21:00 - Blok Filmów Amatorskich i Niezależnych

Niedziela, 28 września 2014:
17:00 - Idy marcowe (reż. George Clooney)
19:15 - Lęk wysokości (reż. Bartosz Konopka)
 

W przerwach między filmami organizatorzy zapraszają widzów do wspólnej dyskusji, na poczęstunek i konkursy z nagrodami.

ZGRANA NOCKA Z PLANSZÓWKAMI!

Miejski Dom Kultury w Redzie pragnie zaprosić 8 sierpnia wszystkich mieszkańców małego i dużego Trójmiasta na pierwszą ZGRANĄ NOCKĘ Z PLANSZÓWKAMI. Ponadto każdy kto przybędzie i kupi wejściówkę otrzyma 5% rabat na zakupy w sklepie internetowym REBEL.pl oraz specjalny upominek związany z magazynem Świat Gier Planszowych!

Warsztaty letnie w Wejherowskim Centrum Kultury

Podobnie jak w latach ubiegłych WCK w Wejherowie, mający swoją siedzibę w Filharmonii Kaszubskiej, proponuje dla wielu grup wiekowych warsztaty letnie.

W tym roku będzie można wziąć udział w warsztatach: ceramicznych, form przestrzennych (glina ceramiczna i wiklina), tańca kreatywnego i współczesnego, animacji filmowej, w warsztatach fotograficznych, filcowania na sucho oraz malarsko-graficznych.

Wystawa "z archiwum Akademii // litografia"

Wystawa litografii studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku z lat 1980-2014. W kolekcji także studenckie prace obecnych profesorów, ekipy Spichlerza i studentów Akademii .

Electroday w Wejherowie

21 czerwca w Wejherowie zawitają legendy polskiej elektroniki. Gwiazdą wieczoru będzie Marek Biliński, znany między innymi z "Ucieczki do tropiku" z 1984 roku, gdy muzyka elektroniczna w Polsce dopiero raczkowała. Na pewno usłyszymy utwory z jego najnowszej płyty podsumowującej działalność - "Best of the best", która ukazała się na początku 2014 roku.

Strony

Subskrybuj RSS - Kultura