Dziś jest: Piątek 14 Grudnia 2018
Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

filharmonia kaszubska

Kino w WCK, foto Bartosz Makowski

Kino w Wejherowie, od Świtu do WCK

Po zamknięciu owianego już legendą kina „Świt” w 2001 roku mieszkańcy niemal 50-tysięcznego Wejherowa pozbawieni byli właściwie dostępu do filmów goszczących na wielkim ekranie, którymi mogli bez ograniczeń cieszyć się mieszkańcy innych miast.

Muzyczny kwiecień w Filharmonii Kaszubskiej

Koncertowy Marzec w Filharmonii Kaszubskiej już na półmetku, jednak kolejny miesiąc z niezmienioną siłą uderza w nutę zapraszając we włości Wejherowskiego Centrum Kultury. Kwiecień to czas, który znakomicie wpisuje się w muzyczny nurt rozpoczęty na początku roku.

Karolina Matyjaszkowicz - Wernisaż w Wejherowie

Karolina Matyjaszkowicz - Wernisaż w Galerii Filharmonii Kaszubskiej

Sympatycy młodej sztuki śledzą twórczość Karoliny Matyjaszkowicz od 2009 roku z olbrzymim zainteresowaniem. W ciągu zaledwie pięciu lat stworzyła, bezbłędnie rozpoznawalny przez miłośników sztuki, charakterystyczny tylko dla jej malarstwa, niepowtarzalny styl.

Filharmonia Kaszubska w Wejherowie

Wiosenny tydzień w Filharmonii Kaszubskiej

Koniec świąt to okres leniwego powrotu do rzeczywistości, kiedy nawracają sprawy życia codziennego. To również czas, w którym każdy z nas szuka odbicia od problemów wydających się nasilać po długim momencie ich absencji. Filharmonia Kaszubska przygotowała komplet wydarzeń następujących po sobie, które złagodzą powrót do poświątecznej ‘normalności’.

Rebeka w Filharmonii Kaszubskiej

Rebeka - Opera Kaszubska

"Rebeka" jest dziełem żywym, wciągającym przedstawieniem, w którym twórcze siły połączyli profesjonalni artyści, amatorzy i za ich pośrednictwem sam Oskar Kolberg. Moc tradycji, czyli przekazywania idei między pokoleniami, sprawiła, że publiczność może się cieszyć widowiskiem o klasycznej formie, a zarazem pełnym całkiem współczesnych twórczych niespodzianek.

A'Freak-aN Project

A'Freak-aN Project" Wojciecha Staroniewicza w WCK Wejherowo

A'freaK-aN Project” Wojciecha Staroniewicza to projekt muzyczny  inspirowany muzyką czarnego lądu.  Jest to wirtualna podróż do Afryki. Posługując się własnym językiem i wyobraźnią, artyści tworzą całkiem nową wizję tego bogatego kulturowo kontynentu.

Electroday w Wejherowie

Na scenie Filharmonii Kaszubskiej 21 czerwca rozpocznie się elektro-uczta, dość specyficzna bo oscylująca wokół pierwszych dźwięków syntezatorów i elektronicznych instrumentów klawiszowych.

Electroday w Wejherowie

21 czerwca w Wejherowie zawitają legendy polskiej elektroniki. Gwiazdą wieczoru będzie Marek Biliński, znany między innymi z "Ucieczki do tropiku" z 1984 roku, gdy muzyka elektroniczna w Polsce dopiero raczkowała. Na pewno usłyszymy utwory z jego najnowszej płyty podsumowującej działalność - "Best of the best", która ukazała się na początku 2014 roku.

Strony

Subskrybuj RSS - filharmonia kaszubska