Dziś jest: Sobota 17 Listopada 2018
Imieniny: Salomei, Grzegorza, Elżbiety

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

2014

Wernisaż wystawy "Punkt wyjścia" w Spichlerzu Sztuki

22 sierpnia odbędzie się wernisaż już 3 edycji wystaw artystów niezależnych w Spichlerzu Sztuki w Wejherowie. Tym razem tematem był "Punkt wyjścia" - malarstwo inspirowane fotografią i fotografia inspirowana malarstwem.

Ponownie na trzech kondygnacjach zabytkowego Spichlerza będziemy mogli oglądać malarstwo, fotografie, instalacje, film, grafiki i rzeźby.

Rozpoczęcie wernisażu o godzinie 18:00. Zapraszamy.

Koncert punkowy w Fantomasie

Koncert Borgia - brudny punk z Wejherowa i Nędza - crust punk w Fantomasie (ul. Mickiewicza 4), wstęp 10 PLN.

Wywiad z architektem odpowiedzialnym za nowy wygląd Dworca w Rumi!

Informacje o wyczekiwanym przez wszystkich - od bardzo dawna - remoncie dworca w Rumi pojawiły się pod koniec 2012 roku. Wtedy też burmistrz Rumi – Elżbieta Rogala-Kończak zapowiedziała, że wraz z PKP zdecydowali aby około 75% powierzchni przeznaczyć na inny cel niż sama infrastruktura kolejowa. Tak pojawił się zamysł Stacji Kultura.

Electroday w Wejherowie

21 czerwca w Wejherowie zawitają legendy polskiej elektroniki. Gwiazdą wieczoru będzie Marek Biliński, znany między innymi z "Ucieczki do tropiku" z 1984 roku, gdy muzyka elektroniczna w Polsce dopiero raczkowała. Na pewno usłyszymy utwory z jego najnowszej płyty podsumowującej działalność - "Best of the best", która ukazała się na początku 2014 roku.

Recenzja i zaproszenie na spektakl "Wilk Stepowy" w Filharmonii Kaszubskiej

Pierwszy raz na scenie  Filharmonii Kaszubskiej spektakl na podstawie prozy Hermana Hesse miał  swoją premierę 15 lutego 2014 roku. Został realizowany przez teatr Teorikon w reżyserii Magdaleny Hierowskiej.

Teatr Teorikon z "Wilkiem Stepowym" po raz kolejny na deskach sceny Filharmonii Kaszubskiej pojawi się już 17 czerwca o godzinie 19:00. Zapraszamy!

DRAP RAP vol.3 // REDA

31 maja w Redzie odbędzie się trzecia edycja festiwalu DRAP RAP HH FEST. Swoją obecność na festiwalowej scenie w tym roku potwierdzili m. in. tacy artyści jak: WALDEMAR KASTA, PMM, POLSKA WERSJA, POKÓJ Z WIDOKIEM NA WOJNĘ czy ZELO PTP.

Festyn Ekologiczny z okazji Dni Dziecka w Redzie

Wszystkie dzieci od najmłodszych do najstarszych zapraszamy na Festyn Ekologiczny w Miejskim Parku Redzkim 1 czerwca!

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla naszych milusińskich:

Koncert zespołu Wilki już w tę niedzielę w Redzie!

Koncert zespołu WILKI. Wstęp wolny! O karierze Roberta Gawlińskiego i Jego kolegów napisano i powiedziano niemal wszystko. Koncert, który będzie przekrojem twórczości grupy rozpocznie się około godziny 21:30. „Son of the Blue Sky”, „Baśka” i inne wielkie hity, mamy nadzieję, że rozgrzeją publiczność w Redzie do czerwoności.

Subskrybuj RSS - 2014