Dziś jest: Piątek 19 Października 2018
Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Kultura

MAGJA według Karola Formeli

"Magja" według Karola Formeli

Wiem, że pochodzisz z Wejherowa oraz, że masz za sobą szereg wystaw w tym również na pomorzu. Opowiedz nam proszę o początkach twojej kariery artystycznej i czy ten region w jakikolwiek sposób wpłynął na twoja twórczość.

Verba Sacra - Danuta Stenka

Verba Sacra 2016 w Wejherowie

Podczas trzynastej edycji Verba Sacra – Modlitwy Katedr Polskich usłyszymy po kaszubsku i hebrajsku fragmenty Księgi Wyjścia. Kaszubski przekład Pisma Świętego czyta aktorka - Danuta Stenka, hebrajską wersję przedstawi franciszkanin o. Jakub Waszkowiak, a oprawę muzyczną zapewnią znani trójmiejscy muzycy – Cezary Paciorek, Maciej Miecznikowski, Maciej Sikała i Jerzy Małek.

25-lecie WCK

25-lecie Wejherowskiego Centrum Kultury

Rok 2015 jest dla Wejherowskiego Centrum Kultury rokiem szczególnym – 27 września obchodzić będzie 25 urodziny tej wyjątkowo ważnej dla naszego miasta instytucji. Tak wspaniała okazja domaga się uroczystych obchodów i świątecznej oprawy, których w dniu jubileuszu w WCK nie zabraknie. Urodziny naszego miejscowego Centrum Kultury uświetnią liczne atrakcje, wśród których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Kino w WCK, foto Bartosz Makowski

Kino w Wejherowie, od Świtu do WCK

Po zamknięciu owianego już legendą kina „Świt” w 2001 roku mieszkańcy niemal 50-tysięcznego Wejherowa pozbawieni byli właściwie dostępu do filmów goszczących na wielkim ekranie, którymi mogli bez ograniczeń cieszyć się mieszkańcy innych miast.

Konkurs z okazji pierwszej rocznicy działalności Stacji Kultury w Rumi

Życzeń Moc dla Stacji Kultura - konkurs

Stacja Kultury w Rumi, która odmieniła kulturalną ofertę miasta, obchodzi niedługo pierwszą rocznicę działalności. Z tej okazji zorganizowano konkurs literacki "Życzeń Moc".

Redzki Klub Filmowy - Polowanie

Kino zawita do Redy. „Polowanie” w Redzkim Klubie Filmowym

Filmem „Polowanie” rozpocznie działalność Redzki Klub Filmowy. Stowarzyszenie Kulturnatywa chce organizować cykliczne, bezpłatne pokazy dla mieszkańców w Fabryce Kultury. Pierwszy pokaz odbędzie się w kwietniu.

Strony

Subskrybuj RSS - Kultura