Dziś jest: Środa 12 Grudnia 2018
Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Tylko w MTK

Teatr i 3 kina w Wejherowie - niemożliwe? A jednak się zdarzyło.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z teatrologiem badającym historię wejherowskiego teatru - Magdaleną Hierowską. Opowiedziała nam o teatrze, który istniał w Wejherowie, o kilku kinach, o twórcach pierwszych wejherowskich sztuk, o paleniu dzieł w czasie okupacji i pro ekologicznej walce uczniów w czasach komuny. Wiele ciekawostek - wiele informacji.

Ludzie MTK - Przemysław Stoppa

Naszą kolejną serią w ramach cyklu „Tylko w mtk.pl” będą artykuły poświęcone ciekawym ludziom pochodzącym z Małego Trójmiasta Kaszubskiego, bądź z nim związanych - „Ludzie MTK”. Na pierwszy ogień idzie persona z Rumi – znany polski paparazzi – Przemysław Stoppa!

 

Były, są, będą w MTK - Miejskie kąpielisko w Wejherowie

Rozpoczynamy nowy cykl artykułów "tylko w mtk.pl"! Pierwsza seria to "Były, są, będą w MTK" - będziemy tu pisać o ważnych miejscach, budynkach, atmosferach czy zwyczajach, które w Małym Trójmieście Kaszubskim kiedyś były, są aktualnie oraz które są planowane na najbliższą lub dalszą przyszłość. Cykl serii "Były, są, będą w MTK" rozpoczynamy od artykułu dotyczącego historii odkrytego kąpieliska miejskiego w Wejherowie!

 

Kulturalny Spichlerz Sztuki

8 września ściany, podłogi, sufity, a także filary zaniedbanego i zabytkowego (jednak nie wpisanego na listę chronionych zabytków) wejherowskiego spichlerza (dawniej klub BBC Baryła) pokryły dzieła młodej sztuki lokalnej. Artyści z Trójmiasta i Małego Trójmiasta Kaszubskiego po raz pierwszy mieli szansę na prezentację wszystkich swoich prac bez obawy o ocenzurowanie.

Świetlice szkolne NIE dla zerówkowiczów

W myśl zapisów Ustawy z dnia 10 marca 2009 (o zmianie Ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw) rok szkolny 2011/2012 jest rokiem przełomowym, bowiem 5 latkowie objęci zostali obowiązkiem przygotowania przedszkolnego (w tym ujęciu oznacza to przygotowanie do nauki w szkole a nie/nie tylko uczęszczanie do przedszkola).

Zawód: Papparazzi

Dziesięć lat potrzebował Przemek Stoppa by od współpracownika regionalnej gazety trafić na szczyty zawodowej kariery. Obecnie jest najbardziej znanym polskim papparazzi, a jego zdjęcia publikują wielkonakładowe ogólnopolskie tablooidy i najpoczytniejsze kolorowe tygodniki. Sam nie rzadko staje się bohaterem ich łamów.

Subskrybuj RSS - Tylko w MTK