Dziś jest: Piątek 24 Listopada 2017
Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Stacja Kultura w Rumi

Stacja Kultura w Rumi

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

ul. Starowiejska 2
84-230 Rumia
tel. 58 721 47 52
http://www.bibliotekarumia.pl/

Okulary dla Afryki - Stacja Kultury Rumia

Okulary dla Afryki! - akcja charytatywna Stacji Kultury w Rumi

Podróżnicy Aldona i Kuba znani jako @szwendaki.pl, znani z warsztatów podróżniczych i spotkania pt.„Afryka obalamy stereotypy” zapraszają Państwa do wzięcia udziału w akcji : ZBIÓRKA OKULARÓW „Okuliści dla Afryki”!

Konkurs z okazji pierwszej rocznicy działalności Stacji Kultury w Rumi

Życzeń Moc dla Stacji Kultura - konkurs

Stacja Kultury w Rumi, która odmieniła kulturalną ofertę miasta, obchodzi niedługo pierwszą rocznicę działalności. Z tej okazji zorganizowano konkurs literacki "Życzeń Moc".

Centrum - Klubokawiarnia w Rumi, projekt Sikora Wnętrza

Pierwsza klubokawiarnia w Rumi

Centrum Klubokawiarnia - tak właśnie nazwa się nowy lokal, który dziś wieczorem otworzy swoje podwoje dla klientów. Sednem jest kawa i to co z nią związane. - Tworzymy fajne miejsce, w którym będzie można czuć się swobodnie - mówi właściciel.

Kobieta do zjedzenia - Magda Smalara

Kobieta do zjedzenia - smakowity recital Magdy Smalary

11 września br.  Stacja Kultura obchodzi swoje pierwsze urodziny. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy wyjątkowego gościa! Wieczór rocznicowy uświetni znana Państwu m.in. z serialu „Samo życie” aktorka Magda Smalara.

Nauczanie w sztukach projektowych w Stacji Kultura w Rumi

„Nauczanie w sztukach projektowych” konferencja/wystawa

„Nauczanie w sztukach projektowych” to projekt ogólnopolski, zrzeszający wybitnych znawców tematów związanych z architekturą i designem m.in. profesorów oraz doktorów habilitowanych z Politechniki Gdańskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Koszalińskiej, Sopockiej Szkoły Wyższej. 

Aleksander Widyński w Stacji Kultury - Kilka uwag o sztuce

„Kilka uwag o sztuce” - wykład prof. Aleksandra Widyńskiego

Stowarzyszenie Artystów „Pasjonat” oraz Stacja Kultura w Rumi zapraszają 18 kwietnia br. godz. 13.30 na wykład prof. Gdańskiej ASP Aleksandra Widyńskiego „Kilka uwag o sztuce” w ramach cyklu spotkań organizowanych przez grupę „Pasjonat”.

Pociąg naszego wieku - Stacja Kultury Rumia

Pociąg naszego wieku- spotkanie na pograniczu poezji i kolejnictwa

Zapraszamy do Stacji Kultura  16 kwietnia br. godz. 18.00  na spotkanie autorskie połączone z żywą dyskusją na temat kolejnictwa i poezji.  Rozmowa toczyć się będzie wokół antologii "Pociąg naszego wieku" – która wyruszała właśnie ze stacji, zabierając ze sobą w podróż stu autorów, głównie z Polski, ale również z Grecji, Czech i Włoch.  Obrazki ukazujące zapomniane stacyjki, dworce, semafory zmusiły poetów do głębszych rozważań na temat życia i kondycji człowieka. Na liryczno-filozoficzne pytania odpowiedzi udzieli redaktor antologii Piotr Goszczycki.

Albania - Piękna Nieznajoma

"Albania-piękna nieznajoma"- spotkanie podróżnicze z Andrzejem Pasławskim

21 kwietnia o godz. 18.00 w Stacji Kultura podróżnik Andrzej Pasławki będzie chciał pokazać Albanię – kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować.

Strony

Subskrybuj RSS - Stacja Kultura w Rumi