Dziś jest: Wtorek 20 Listopada 2018
Imieniny: Anatola, Sędzimira, Rafała

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Redzie

Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Redzie

Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Redzie wpisał się na stałe w kalendarz kulturalny Małego Trójmiasta. Na przeglądzie prezentują swoje umiejętności grupy teatralne z całego powiatu wejherowskiego.

Imprezie towarzyszą warsztaty teatralne. W ubiegłych latach były m.in. warsztaty pantomimy, prowadzone przez Izabelę Klimowicz z Warszawy, techniki dykcji i emijsji głosu prowadzone przez Roberta Sikorskiego aktora filmowego, telewizyjnego i teatralnego.

Przegląd odbywa się pod koniec listopada na deskach sceny Teatru Redzkiego ZS Nr 1 (ul. Łąkowa 36/38) w Redzie.

Konkurs dla grupy teatralnych z powiatu wejherowskiego

Przegląd małych form teatralnych jest przeznaczony dla zespołów z całego powiatu wejherowskiego - zarówno niezależnych jak i zależnych (zespoły ze szkół, domów kultury itd.) oraz dla maksimum 5 chętnych zespołów spoza powiatu. Ocena jury nie jest zależna od wieku wykonawców - liczy się pomysł, wykonanie, aranżacja, charakteryzacja, gra aktorska, mimika, wyzbywanie się wtórności wykonania oraz nieszablonowość. Konkretniej - oceniamy: dobór tekstu/ scenariusza, grę aktorską, gesty/ mimikę, ruch sceniczny, przestrzeń sceniczną, oprawę muzyczną oraz reżyserię.

Repertuar jest dowolny. Możliwe formy teatralne: monodram, performance, teatr lalkowy, inscenizacje tekstów literackich oraz autorskich, ruch i pantomima, kabaret, komedia, tragedia, musical itd.

Organizatorem 12 edycji przeglądu jest nowy Miejski Dom Kultury w Redzie, jako spadkobierca "Działu Kultury" Miejskiego Ośrodka (Kultury) i Rekreacji.  przy MOKSiR oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

XII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Redzie

Dom Kultury w Redzie zaprasza na dwunastą edycję Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych. Jak co roku na deskach Teatru Redzkiego zaprezentują się młodzi adepci sztuki aktorskiej. Zapraszamy na spektakle towarzyszące "Spacer do nikąd" oraz "Baśniosłowie".

BAŚNIOSŁOWIE to teatralno-muzyczne widowisko z pogranicza sztuki teatru i tradycji sztuki opowiadania historii.

BAŚNIOSŁOWIE - spektakl dla dzieci i młodzieży

BAŚNIOSŁOWIE to teatralno-muzyczne widowisko z pogranicza sztuki teatru i tradycji "story telling" (sztuka opowiadania historii). Bajarki opowiadają baśni z całego świata, ubarwiając je muzyką wykonywaną "na żywo" na różnorodnych instrumentach (m.in. skrzypce, akordeon, shanti chime, hinduski dzwon, bęben obręczowy, sagaty, lira korbowa) oraz specjalnie dobranymi pieśniami tradycyjnymi bądź skomponowanymi na potrzeby opowieści. Trzy Bajarki malują opowieść słowem i dźwiękiem.

Subskrybuj RSS - Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Redzie