Dziś jest: Piątek 24 Listopada 2017
Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Semeko zbuduje nowe centrum Gdyni

Semeko zbuduje za blisko 700 mln euro nowe centrum Gdyni. Prezentujemy pierwsze wizualizacje zabudowy gdyńskiego "Międzytorza".

Znany w Małym Trójmieście developer, gdyńska firma Semeko wygała przetarg na zagospodarowanie 14-hektarowej działki. Teren "Międzytorza" rozciąga się pomiędzy ulicami Jana z Kolna, Wiśniewskiego a ul. Polską i przylega do ścisłego centrum Gdyni.

W ramach inwestycji zostaną zbudowane mieszkania, lokale handlowe, biurowe oraz hotel. Przewidywana powierzchnia to 345 tyś. m kw. Z uwagi na skalę projektu, będzie on realizowany etapami w ciągu 8-9 lat.

Projekt nawiązuje do gdyńskiego modernizmu - architektom bardzo zależało, by uwzględnić gdyński klimat, ale także fakt, że to teren, który należy do PKP - w projekcie detale, takie jak latarnie, ławki, nawiązują do tematyki kolejowej - mówi Adam Mierzejewski manager projektu Semeko.

Umowa Semeko z PKP właścicielem działki zostanie podpisana w ciągu miesiąca. W przetargu brały udział dwie firmy, a kryteriami wyboru oferty były m. in. doświadczenie, kondycja finansowa oraz termin realizacji.

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Reklama

Semeko które w maju ubiegłego roku do dnia dzisiejszego nie usuwa usterek ,na balkonach kierownicy budowy przylepiają jakies dziwne kity które pod wpływu deszczu rozpuszczają się i niszczą kafle na balkonach a rdza i nie dokończone opierzenia pozostają.Moze dosyć tego brakoróbstwa nie wiem co na to nadzór budowlany ale sprawę nagłośnię w mediach

Dodaj komentarz

Komentarze na Facebooku