Dziś jest: Czwartek 13 Grudnia 2018
Imieniny: Łucji, Otylii

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Art’n’Voices z Wejherowa zdobył Grand Prix w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie

W sobotę 17.01.2015 zespół wokalny Art’n’Voices z Wejherowa zdobył najważniejsze laury dziesiątej edycji odbywającego się w Chełmnie Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

Organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Collegium Cantorum w Chełmnie Konkurs adresowany był do chórów mieszanych, jednorodnych oraz zespołów wokalnych. Przesłuchania konkursowe miały miejsce w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie natomiast Koncert Laureatów poprzedzony uroczystą mszą świętą uświetnioną występami chórów – w Kościele WNMP.
Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki o czym świadczy fakt, iż Złote Pasmo, czyli nagrodę dla zespołów, które zdobyły najwyższą punktację (91-100/100 pkt), otrzymało aż 7 startujących zespołów. Do konkursu stanęły 22 chóry z całego kraju – łącznie ok. 700 uczestników.

Składający się z amatorów oraz zawodowych muzyków ośmioosobowy zespół wokalny Art’n’Voices działający na terenie powiatu wejherowskiego zachwycił jury pod przewodnictwem prof. zw. dr hab. Leszka Bajona z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu swoją interpretacją polskich oraz zagranicznych kolęd.
Podczas Koncertu Laureatów Art’n’Voices wykonali w języku kaszubskim kolędę „Bibi, synku, bi” – utwór skomponowany przez członkinię zespołu – Annę  Rocławską. Utwór ten jest parafrazę melodii kołysanki maryjnej autorstwa Witosławy Frankowskiej , można go nazwać także muzyczną wizytówką Zespołu nie stroniącego od oryginalnych, współczesnych i awangardowych brzmień. Wykonanie utworu przyjęte zostało owacjami na stojąco.

Skład zespołu:
Małgorzata Rocławska, Anna Godlewska – soprany
Anna Rocławska, Julianna Styn – alty
Mateusz Warkusz, Patryk Mudlaw – tenory
Tomasz Chyła, Janusz Żak – basy

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Reklama

Tak, świetny zespół, tylko dlaczego zespół złożony ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej zgarnia nagrody na konkursach dla amatorów (również pieniężne) ? Przypomnijmy choćby festiwal w Sopocie czy w Kielnie.....Niech się ścigają z profesjonalistami, a na zarabianie pieniędzy muzykowaniem są przecież inne sposoby. Pozdrawiam

A co w takim razie robi na festiwalach dla amatorów chór z gdańskiej Akademii Muzycznej? Ja wiem - występuje, bo składa się z amatorów. W czym rzecz? Wyjaśniam: Tak jak nie każdy, kto skończy politechnikę, jest architektem, tak nie każdy z Akademii Muzycznej jest profesjonalnym śpiewakiem. Zespołowi gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!

Komentarze na Facebooku