Dziś jest: Piątek 24 Listopada 2017
Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Włoski Cyrk MEDRANO wystąpi w Rumi

Kiedy: 
piątek, 5 Sierpień, 2016 - 18:00 do niedziela, 7 Sierpień, 2016 - 16:00
Gdzie: 
Rumia, róg ulic Dąbrowskiego / Stoczniowców
Wstęp: 
biletowany
Cena biletu: 
dorośli od 50zł do 80 zł, dzieci od 25zł do 40 zł
Włoski cyrk Medrano wystąpi w Rumi

Z atrakcyjnym programem przybywa do Rumi jeden z największych cyrków w europie Narodowy Włoski Cyrk Medrano. Cyrk zaprezentuje najlepsze numery światowej sztuki cyrkowej, nagradzane na prestiżowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Monte Carlo.

Cyrk Medrano prowadzony jest przez rodzinę Casartelli - jedną z najbardziej znanych w Europie dynastji cyrkowych, zdobywców 2 Złotych Clownów na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Monte Carlo. Jest to najbardziej prestiżowy festiwal w świecie cyrku, gdzie nagradzani są tylko najlepsi artyści, a patronat nad nim zawsze obejmuje Książe Monaco - najpierw Książe Rainer III, a po jego śmierci Książe Albert i Księżniczka Stefania. Cyrk Medrano jako jeden z nielicznych dostąpił również zaszczytu występu oraz osobistego spotkania na audencji z naszym papieżem Janem Pawłem II, który niezwykle cenił sobie artystów cyrkowych zapraszając ich co rok na spotkania. Cyrk Medrano jest jednym z największych cyrków w Europie - olbrzymi namiot, piękny wystrój, wygodny amfiteatr, 100 zwierząt, 40 artystów, 100 osób obsługi technicznej, 60 pojazdów transportujących wyposażenie cyrku oraz naczepy campingowe. Program jest na najwyższym poziomie światowym - przepiękne stroje, wspaniała muzyka i choreografia, estetyka, miła obsługa widowiska - to wszystko sprawia, iż doznania artystyczne widza na długo pozostaną w jego pamięci. Dotychczas cyrk odwiedził już wiele krajów, m.in. Francję, Słowenię, Cypr, Turcję, Węgry, Rumunię, Austrię, Czechy i Słowację.

W programie zobaczymy brazylijskich akrobatów na motorach w kuli śmierci , pokazy papug, słoni indyjskich i afrykańskich, żyrafy, watusi, konie, wielbłądy, lamy, kangury, strusie oraz akrobacie pod kopułą cyrku, ekwilibrystów, żonglerów,  akrobatów i zabawnych komików. Po raz pierwszy w Polsce widzowie mogą zobaczyć rewelacyjny numer z kuszami oraz żonglera – rekordzistę Księgi Guinnessa żonglującego 10 obręczami.  Wielkim aplauzem widowni cieszy się rewia z udziałem artystów, zwierząt egzotycznych, tancerzy, z przepiękną muzyką, kolorowymi kostiumami i grą świateł. Ceny biletów są zróżnicowane w zależności od miejsca na widowni i wynoszą: dorośli od 50zł do 80 zł. , dzieci od 25zł. do 40 zł.
Cyrk Medrano łączy elementy tradycji i nowoczesności. Tradycja to typowe numery cyrkowe, liczna gromadka zwierząt i chociażby wysypana trocinami arena - starsi zapewne pamiętają tak charakterystyczny zapach trocin w cyrku . Nowoczesność to przede wszystkim wspaniałe oświetlenie ledowe, piękna muzyka cyrkowa i kostiumy. Organizatorem występów w Polsce jest Agencja Artystyczna TRAMP.  Więcej informacji o Cyrku Medrano na polskim profilu  www.facebook.com/Cyrk.Medrano  oraz na stronie Cyrku Medrano http://www.medrano.it/

Tagi: 

Reklama

Dodaj komentarz

Wysyłając dane z tego formularza akceptujesz politykę prywatności Mollom.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.