Dziś jest: Sobota 17 Listopada 2018
Imieniny: Salomei, Grzegorza, Elżbiety

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Bramy - wernisaż wystawy prof. Aleksandra Widyńskiego

Kiedy: 
środa, 9 Marzec, 2016 - 18:00
Gdzie: 
Stacja Kultury w Rumi
Wstęp: 
wolny
Aleksander Widyński Bramy - wernisaż stacja kultury rumia

Stacja Kultura Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza na wernisaż wystawy prof. Aleksandra Widyńskiego pod tytułem „Bramy”.

Prof. Aleksander Widyński dyplom z malarstwa uzyskał na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP (dzisiaj ASP) w Gdańsku, w 1986 roku. Od 1989 pracuje na Uczelni, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego, prowadzi pracownię Sztuki Włókna na Wydziale Malarstwa oraz pracownię Wystawiennictwa i Scenografii Plenerowej na Wydziale Architektury i Wzornictwa, jednocześnie kieruje Katedrą Specjalizacji Artystycznych. Tytuł  profesora sztuk plastycznych otrzymał w 2013r.

Zajmuje się malarstwem, grafiką, tkaniną drukowaną oraz wystawiennictwem. Uczestnik 100 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Autor 20 wystaw indywidualnych.

„Bramy” są cyklem grafik wykonanym w technice serigrafii- jest to technika druku, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę.

Wystawę można oglądać od 1 do 31 marca w godzinach otwarcia placówki.

Wernisaż odbędzie się 9 marca, o godzinie 18:00 w Stacji Kultura, Starowiejska 2, dworzec PKP.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!