Dziś jest: Środa 12 Grudnia 2018
Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Smok Wawelski pokaże dzieciom, jak dbać o przyrodę

Smok Wawelski pokaże dzieciom, jak dbać o przyrodę

Nauka przez zabawę – to najlepszy sposób, aby z cennymi wartościami dotrzeć do najmłodszych. Jeśli w proces nauczania włączymy bajkowe postaci, barwne dekoracje i wpadające w ucho piosenki, to efekt jest murowany! Przekonają się o tym wszyscy rodzice, którzy wraz ze swoimi pociechami, w najbliższą niedzielę odwiedzą Port Rumia CH Auchan. Odbędzie się tam bowiem bezpłatne przedstawienie teatralne pt. „Smok Wawelski”.

O tym, jakie konsekwencje może mieć zanieczyszczanie środowiska, opowie najmłodszym niezwykła bajka o Smoku Wawelskim. Maluchy, które w niedzielę, 17 listopada odwiedzą Port Rumia, przekonają się, że ziejący sadzą zielony stwór ma dramatyczny wpływ na przyrodę.

W jego obecności przestaną śpiewać wszystkie ptaki. Sitowia nie będą już szumieć, a czysta i błękitna woda po prostu zniknie. Czy uda się pokonać potwora, przez którego promienie słoneczne z trudem docierają do ziemi?

Spektakl, to nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych gości Portu Rumia, ale i wspaniała lekcja  dbania o przyrodę. Niedzielne przedstawienie jest już kolejnym w tym roku spotkaniem w ramach cyklu „Niedziele jak z bajki”, podczas którego najmłodsi fani teatru spotykają się z bajkowym światem aktorów i poznają niezwykłe opowieści. Pełne walorów plastycznych i muzycznych bajki, barwne dekoracje i szybkie zwroty akcji z pewnością na długo zapadną w pamięci najmłodszych widzów. 

Przedstawienie „Smok Wawelski” odbędzie się w niedzielę, 17 listopada w Porcie Rumia przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Historia zielonego stwora opowiedziana będzie trzykrotnie – o godzinie 13.00, 15.00 oraz 17.00. 

Komentarze na Facebooku