Dziś jest: Środa 12 Grudnia 2018
Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Zuchy z Redy zbierały żywność dla potrzebujących

Zuchy z 5 Wielopoziomowej Redzkiej Druzyny Harcerskiej z Krzysztofem Krzemińskim - burmistrzem Redy

W pierwszy wiosenny weekend w Redzie i Rumi odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Wolontariusze zbierali artykuły żywnościowe dla najuboższych.

W dniach 20-22 marca odbyła się w Redzie i Rumi Wielkanocna Zbiórka Żywności zorganizowana przez komendę hufca ZHP w Rumi, Urząd Miasta Rumia oraz Pomorski Bank Żywności. Wolontariusze rozdawali w sklepach ulotki zachęcające kupujących do podzielenia się zakupionymi artykułami spożywczymi z najuboższymi i potrzebującymi mieszkańcami.

Zuchy z 5 Wielopoziomowej Redzkiej Druzyny Harcerskiej z Krzysztofem Krzemińskim

Dzielne Zuchy z Redy

W Redzie przy organizacji zbiórki pomagały m.in. Zuchy z 5 WRDH, którym udało się namówić do pomocy Krzysztofa Krzemińskiego burmistrza Redy.

Jak co roku z zebranych produktów harcerze przygotowali paczki żywnościowe, które zostaną rozdane podczas Śniadania Wielkanocnego, organizowanego w Domu Harcerza dla najuboższych i samotnych mieszkańców naszego miasta. Tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć w śniadaniu, harcerze dostarczą paczki do domów. Idea pomagania sobie w tym przedświątecznym okresie jest nie tylko formą niesienia pomocy bliźniemu, ale również pokazania ludziom, szczególnie młodzieży, na czym polega idea wolontariatu. W zbiórce żywności pomagają nie tylko harcerze ale również uczniowie I LO w Rumi oraz gimnazjaliści z Gimnazjum Salezjańskiego w Rumi.

Komentarze na Facebooku