Dziś jest: Piątek 19 Października 2018
Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Trzydniowa feta z okazji urodzin Miasta Reda za nami!

Wczoraj redzianie zakończyli trzydniowe świętowanie Dni Redy, a że większość wydarzeń pamiętamy po tym jak się zakończyły – te Dni Redy przejdą do historii jako jedne z najlepszych (jak nie najlepsze!), a wszystko dzięki Miejskiemu Domu Kultury w Redzie i koncertowemu dniu kulturalnemu!

Zacznijmy więc od ów koncertowego dnia – dzięki udanej współpracy nowego dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Redzie - Tomasza Wiśniewskiego z Urzędem Miasta i Firmą Semeko na scenie mogliśmy zobaczyć gwiazdę znaną po prostu wszystkim – WILKI!

Zobacz też: Wilki - koncert w Redzie [zdjęcia]

Wierzcie nam lub nie ale był to najlepszy koncert w tegorocznym przeglądzie dni miast Małego Trójmiasta, a już na pewno koncert roku w Redzie! Wilki zagrały fenomenalnie, Robert świetnie śpiewał i nawiązywał bezpośredni kontakt z publicznością, której na płycie stadionu miejskiego było co najmniej ponad tysiąc. Światła i cała oprawa sceny nadawała super klimat. Można było popłynąć!

Robert Gawliński i cały zespół WILKI okazali się być bardzo spoko gośćmi. Dzięki Redzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej po koncercie basista Wilków – Staszek Wróbel - mógł spełnić swoje marzenie z dzieciństwa i zasiąść za kierownicą wozu strażackiego! :) Cała OSP załapała się po ciężkim dniu czuwania na grupowe zdjęcie z zespołem, co na pewno będą długo wspominać!

Zobacz też: Iwona Węgrowska rozgrzała publiczność w Redzie [zdjęcia]

Jako supporty zagrali: Iwona Węgrowska – która roztańczyła publikę (na scenie!) i zaśpiewała z redzkim bohaterem dnia – „Panem w żółtej koszulce” (pozdrawiamy i gratulujemy odwagi!). Godny uwagi był też zespół FARBA, który otworzył serię wieczornych koncertów. Na scenie poza profesjonalnymi wykonawcami pojawił się też raczkujący zespół z trójmiasta – BIXBIT. Wcześniej można było posłuchać przeglądu orkiestr dętych.

Ten dzień nie byłby jednak udany gdyby nie profesjonalna strefa gastronomiczna na którą Dni Redy czekały od lat! W końcu ktoś się tym zajął! Już od południa całe rodziny schodziły najpierw na niedzielny obiadek z grilla w plenerze, a potem na super gigantyczne i co warto podkreślić darmowe dmuchańce. Wszyscy mogli również zobaczyć dorobek kulturalny i artystyczny redzkich stowarzyszeń kulturalno-artystycznych, które w bardzo dobrze zorganizowanej i zaaranżowanej przestrzeni wystawiły swoje kiermasze, wystawy fotograficzne, jadło kaszubskie, a Miejski Dom Kultury prowadził zajęcia malarskie i rozdawał gadżety. Jednocześnie tego dnia w Parku Miejskim można było zaobserwować hobbystów przy pracy podczas pleneru malarskiego.

Cofając się bardziej w czasie – obchody Dni Redy zaczęły się w piątek od otwarcia nowej siedziby Urzędu Miasta (o czym pisaliśmy tutaj) i dnia sportu szkolnego. Sobota również - „na sportowo”. Ciekawostką tego dnia był przegląd samochodów zabytkowych – polskich i zagranicznych oraz pokazy kickboxingu na specjalnie zbudowanym na płycie boiska ringu.

Jednak bez dwóch zdań w tym roku koncert WILKÓW zmiótł wszystko!

Komentarze na Facebooku

Tagi: