Dziś jest: Niedziela 21 Października 2018
Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

SKM otrzymał zupełnie nowy pociąg

skm impuls gdynia

Już niedługo pasażerowie trójmiejskiej SKM będą podróżować nowymi pociągami. Pierwszy z nich właśnie przyjechał do Gdyni.

W ostatni weekend lutego do hali elektrowozowni PKP SKM w Gdyni Cisowej wjechał pierwszy z dwóch zupełnie nowych składów ETZ z serii Impuls firmy Newag. Jest to pierwszy od 26 lat zupełnie nowy pociąg dostarczony do SKM.

Miło nam poinformować że pierwszy pojazd 31 WE "Impuls" o numerze 027 Spółki PKP SKM w Trójmieście w dniu dzisiejszym o godzinie 5.11 wjechał do hali napraw i utrzymania taboru kolejowego na stacji Gdynia Cisowa Postojowa. Pojazd wyjechał w dniu wczorajszym ze stacji Nowy Sącz o godzinie 19.10 i po przejechaniu 800 kilometrów zameldował się w Gdyni Cisowej. Pociąg o numerze 354000/1 przyprowadzili - naczelnik sekcji eksploatacji i jednocześnie czynny maszynista kolejowych pojazdów trakcyjnych - Pan Mariusz Ellwart oraz maszynista instruktor - Pan Jarosław Kulaszewicz.- informuje SKM

Nowe składy pomieszczą 511 osób, w tym 152 na miejscach siedzących. Pojazdy są wyposażone w wysuwany stopeń, który ułatwi korzystanie z pociągu rodzicom z wózkami oraz osobom niepełnosprawnym dla których przygotowano specjalne miejsce. Rowerzyści będą mogli wygodnie przewieźć swoje jednoślady, przeznaczono dla nich 4 miejsca. Nie wszystkim pasażerom przypadła do gustu niewielka ilość miejsc dla rowerów. Jednak pracownicy SKM zapewniają, że jeśli będzie taka konieczość i miejsce w składzie oraz kierownik pociągu na to pozwoli, to będzie można będzie można przewieźć swoje dwa kółka.

Miłośnicy internetu docenią obecność sieci WiFi oraz gniazdek elektrycznych umożliwiających podłączenie ładowarki do laptopa / smartfona.

Zobacz też: Peron SKM w Rumi Janowie będzie wyremontowany

Nowy Impuls może osiągnąć prędkość do 160 km/h, niestety nieosiągalną na torach SKM. Pociągi spełniają rygorystyczne europejskie normy bezpieczeństwa. Zakupione dwa pociągi kosztowały ponad 35 mln zł, pierwsi pasażerowie skorzystają z nich prawdopodobnie pod koniec marca.

 

Komentarze na Facebooku

Tagi: