Dziś jest: Sobota 17 Listopada 2018
Imieniny: Salomei, Grzegorza, Elżbiety

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Rumia: 20 tys na remont kościoła zniszczonego przez żywioł

Radni z Rumi przegłosowali przynanie pomocy finansowej w łącznej kwocie 40 tys dla gmin Lipusz oraz Sulęczyna.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Rumi dnia 31 sierpnia, radni jednomyślnie przegłosowali dodatkową pomoc finansową dla gmin poszkodowanych podczas sierpniowych nawałnic. Podobną pomoc udzieliła wcześniej gmina Reda dla poszkodowanych w gminie Bursy oraz pow. chojnickim. Rumscy radni postanowili wspomóc gminę Sulęczyno kwotą 20 tys złotych, która zostanie przeznaczona na remont dróg. Również 20 tys złotych trafi do kościoła na terenie gminy Lipusz, który został uszkodzony w wyniku działania żywiołu.

Mieszkańcy Rumi również pomogli

Nie jest to pierwsza pomoc od Rumi dla miejscowości dotkniętych skutakmi silnich wiatrów i opadów jakie miały miejsce 11 sierpnia. Już kilka dni po tragedii Miejski Dom Kultury w Rumi zorganizował zbiórkę najpotrzebnieszych rzeczy - wody mineralnej, środków czystości i różnych art. przemysłowych. Dziękujemy wszystkim rumianom, którzy włączyli się do akcji i okazali solidarność.

Dodatkowo dla Straży Pożarnej w Kościerzynie miasto Rumia dostarczyło  agregat prądotwórczy, 10 pił spalinowych z pełnym osprzętowaniem, koce oraz karimaty.

 

Komentarze na Facebooku