Dziś jest: Wtorek 20 Listopada 2018
Imieniny: Anatola, Sędzimira, Rafała

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Radnego ciągnie do wyborców

Piotr Bartelke i Michał Pasieczny burmistrz Rumi

Piotr Bartelke z Rumi Janowa to ewenement. Radni najczęściej chcą rozmawiać z mieszkańcami, gdy zbliżają się wybory samorządowe. Ten chce poznawać potrzeby mieszkańców również po wyborach, a na spotkania zaprasza również burmistrza Michała Pasiecznego.

Zaczęło się w lutym, gdy zorganizował spotkanie w Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” (Piotr Bartelke dostał się do Rady Miejskiej Rumi właśnie z Janowa). Na spotkaniu poruszono sprawy dzielnicy, bezpieczeństwa na osiedlu, gęstości zabudowy i ewentualnej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Pomorskiej. Przyszło kilkudziesięciu mieszkańców oraz radni i burmistrz Rumi Michał Pasieczny. Dla organizatora takie zebranie było „dobrym sposobem na bliższe poznanie się mieszkańców oraz wymianę uwag i spostrzeżeń dotyczących dzielnicy i naszego miasta”.

W tym miesiącu Piotr Bartelke organizuje drugie spotkanie. - Możemy porozmawiać na każdy temat miasta – mówi radny. Gośćmi będą burmistrz Rumi i komendant Straży Miejskiej oraz radni: Maria Bochniak, Marek Chodnicki, Henryk Grinholc, Leszek Grzeszczyk i Krzysztof Woźniak. Spotkanie odbędzie się 25 marca 2015 w Szkole Podstawowej nr 6 przy ulicy Sienkiewicza 30. Początek: godz. 18.00.

Piotr Bartelke zapowiada, że w trakcie zebrania zostaną poruszone m.in. tematy: bezpieczeństwa, planu rozbudowy szkoły i budowy parkingu szkolnego, budowy ulic i komunikacji miejskiej. Jak informuje radny, spotkania to okazja do zapoznania się z informacjami na temat budżetu na 2015 i tego, co będzie realizowane, a miejskim rajcom pomogą przygotować budżet na kolejny rok, ponieważ to czas zbierania pierwszych wniosków.

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Reklama

Moim zdaniem mamy tylko kilkoro radnych, którzy zajmują się problemami miasta i wiedzą o czym mówią na sesjach. Do tych kilkoro na pewno zaliczę Karolinę Rydzewską,Piątkowsiego,Grzeszczuka,Mrowicka, Woźniak, Dobrzyniecka i pana Bartelke. Słyszałam, że angażuje się w sprawy mieszkańców wszystkich dzielnic Rumi, a nie tylko Janowa gdzie mieszka.

Komentarze na Facebooku