Dziś jest: Piątek 14 Grudnia 2018
Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Powstaje kościół przypominający katedrę św. Piotra w Rzymie

Metropolita Gdański ks. abp. Sławoj Leszek Głódź wbił łopatę pod budowę nowego kościoła pw. św. Karola Boromeusza w Wejherowie Śmiechowie.

Jak powiedział Ksiądz Arcybiskup, bryła zewnętrzna kościoła jest wzorowana na katedrze św. Piotra w Rzymie. Do końca tego roku zostanie wybudowany stan surowy świątyni.

- Najważniejsi przy budowie kościoła są ludzie. Kościół będzie piękny i okazały – mówi ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Proboszcz Parafii pw. św. Karola Boromeusza ks. Adam Pleskot przypomniał, że plac pod budowę kościoła poświęcił 14 września 2011 roku w Święto Podwyższenia Krzyża ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

- Bez błogosławieństwa Ks. Arcybiskupa nie podjąłbym się tej budowy. Trzeba pamiętać, że jest to nie tylko nasze wspólne dzieło parafii, ale też diecezji – powiedział ks. proboszcz przy okazji informując, że plebanie i świątynię budują firmy Lat-Dom i Ol-Trans.

- Jest to moment, w którym odczuwa się ogromne wzruszenie. Przed kilkoma laty miałem bowiem możliwość uczestniczyć w spotkaniu z Ekscelencją, podczas którego Ksiądz Arcybiskup powiedział, że ma pomysł projektu kościoła, który pasowałby do ziemi wejherowskiej. Zmieniliśmy plany i bardzo cieszymy się, że w naszym mieście, na tym najstarszym osiedlu – Śmiechowie, ta inwestycja może powstać – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

- Dla mnie jako mieszkanki tej części miasta, jest to historyczny moment, gdyż kilkadziesiąt lat temu uczestniczyłam w poświęceniu placu i budowy Kościoła NMP Królowej Polski. Nie myślałam wtedy, że na tej części Śmiechowa stanie jeszcze jeden kościół. Cieszę się ogromnie, że na terenie Śmiechowa możemy mieć dwa kościoły. Miasto rozwija się prężnie. Liczba mieszkańców zwiększa się, dlatego ten kościół jest bardzo potrzebny. Myślę, że razem z Panem Prezydentem dołożymy wszelkich starań, by razem z budową kościoła, szła budowa infrastruktury drogowej w tej części miasta, bo jest bardzo ważna i potrzebna – mówi Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego.

W uroczystości wzięli udział wejherowscy samorządowcy, dziekan dekanatu wejherowskiego ks. prałat Tadeusz Reszka raz okoliczni księża.

 

żródło: wejherowo.pl

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Reklama

Komentarze na Facebooku

Tagi: