Dziś jest: Poniedziałek 18 Grudnia 2017
Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Pierwsza klubokawiarnia w Rumi

Centrum - Klubokawiarnia w Rumi, projekt Sikora Wnętrza

Centrum Klubokawiarnia - tak właśnie nazwa się nowy lokal, który dziś wieczorem otworzy swoje podwoje dla klientów. Sednem jest kawa i to co z nią związane. - Tworzymy fajne miejsce, w którym będzie można czuć się swobodnie - mówi właściciel.

- To pierwsza modna kawiarnia w Rumi, która jest skierowana do młodych ludzi. Takiego miejsca dotychczas nie było - przyznaje Jan Sikora (pracownia Sikora Wnętrza). Projektant przygotował wystrój lokalu, a wcześniej m.in. Stacji Kultura. - Jej sukces pokazał, że ludzie potrzebują w Rumi kulturalnych miejsc. Tymczasem dotychczas funkcjonowały lokale skierowane do starszego odbiorcy, na co wskazuje wzornictwo oraz design, a nie było miejsc, które proponują pewien styl życia, lokali, gdzie można odpocząć, wyciszyć się.

Głównymi kolorami, jakie zostały wykorzystane w Centrum Klubokawiarni są czarny oraz szary. - To kolory niespotykane w Rumi, choć typowe dla współczesnych kawiarni - dodaje Jan Sikora.

Zobacz też: Stacja Kultury, nowa siedziba Biblioteki w Rumi - zdjęcia

Właściciel postawił również na wykorzystanie naturalnych materiałów; drewna i cegły, ponieważ sprzyja to wyciszeniu i spędzeniu czasu w miłym otoczeniu. Dzięki temu w budynku dworca stworzono swoistą oazę zacisza. Jej otwarcie zostało zaplanowane na środę wieczorem. Rozpocznie się o godzinie 18.

Sednem Centrum Klubokawiarnia Rumia jest świeżo palona kawa (w przystępnych cenach; od 3,5 zł za espresso do 7 zł latte) plus wszystko to, co z nią związane, a więc gofry w różnych postaciach (z pudrem, polewą, bitą śmietaną, owocami w żelu, a raz w tygodniu - wyrabiane z innego ciasta - gofry belgijskie), herbaty i kanapki na wynos oraz prasa. Klientom towarzyszy delikatna, nie przeszkadzająca muzyka.

Dostępne są pozycje klasyczne (espresso, mocha, cappucino, macchiato (a jeśli ktoś lubi to i z bitą śmietaną, syropem), a także kawy mrożone (my-chiato, krówkowa latte, frappe, rubiccino, orzechowa latte). Co więcej kawa jest sprzedawana również w kubkach jednorazowych na wynos. Można więc wpaść, złapać kubek i kanapkę i pojechać dalej.

W ofercie są także produkty z gdyńskiej kawiarni Le Bonjour. - Idea jest taka, aby ludzie, którzy raz coś u nas kupią zapamiętali, że tu jest coś dobrego i wracali - mówi właściciel lokalu. - Stawiamy na jakość, nie sprzedajemy byle czego i to jest dla nas priorytet, stad najlepsza kawa i najlepsze ciasta, które są dostępne na rynku trójmiejskim. Żeby nie być gołosłownym proponuję, żeby każdy przyszedł, poczuł atmosferę miejsca i spróbował czegokolwiek.

Centrum Klubokawiarnia w Rumi mieści się w budynku dworca PKP (ul. Starowiejska 2), wejście znajduje się w holu głównym od strony peronu pierwszego. Kawiarnia będzie czynna od godziny 7 do 20 (w zależności od zapotrzebowania czas otwarcia może zostać rozszerzony)

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Reklama

Dodaj komentarz

Komentarze na Facebooku