Dziś jest: Środa 12 Grudnia 2018
Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Odkryto podziemne miasto na granicy Redy i Rumi

Pod budową ulicy łączącej Rumię z Redą odkryto podziemne miasto, które według wstępnych ocen jest największym takim miejscem w Polsce.

Podziemne pomieszczenia odkryto podczas budowy ul. Morskiej w Redzie łączącej się z ul. Kosynierów w Rumi. Gdy w 2014 r. zaczęto kopać w ziemi natrafiono na dziwne kamienie. Okazało się, że jest to sklepienie tunelu. Prace nad droga przerwano na 2 miesiące by archeologowie mogli zbadać tunele. Szef odpowiedzialnego za inwestycję redzkiego urzędu powiedział mediom, że podziemne przejścia mogą mieć nawet 7 km długości. Niektóre są na tyle szerokie, że zmieściłoby się w nich auto. Na razie nie wiadomo, w jakim okresie ludzie mieszkali w podziemnym mieście.

Zobacz: Powstanie lotnisko w Rumi!

Pierwsze opinie archeologów wskazują, że ma ono 2 tys. lat, ale należy podchodzić do tej daty niezwykle ostrożnie. Badacze wspominają, że wśród podziemnych pomieszczeń są pogańskie miejsca kultu. Portal Moja-Reda.pl wspomina natomiast o czasach wikingów, na co mają wskazywać znalezione artefakty.

Co ukrywają urzędnicy?

Okazuje się, że odkrycie miało miejsce już w listopadzie ubiegłego roku, jednak urzędnicy nie poinformowali o tym opinii publicznej. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, Urząd Miasta Redy postanowił utajnić odkrycie z obawy przed poszukiwaczami skarbów. Nawet na ostatniej sesji rady miejskiej w Redzie, podawano, że winą za opóźnienie budowy obarcza się niekorzystne warunki geologiczne oraz zmiany w projekcie.

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Reklama

A jednak, w tym miejscu nie zawsze było bagnisko. Wikingowie o których mowa w artykule, byli doskonałymi budowniczymi. Zbudowali wiele podobnych tuneli, a nawet całych podziemnych miast w rejonie morza Bałtyckiego. Chowali tam zrabowane skarby i budowali miejsca kultu Thora, Odyna i Freya.

Więc potwierdza się że to my jesteśmy najstarsi bracia w wierze. My Kaszuby! Byliśmy tu zawsze. I mieliśmy wielką kulturę. Zalecam tą wiedzą połączyć z piramidami z Gdyni, oraz dyskiem z Nebry. Pogooglujcie sobie. A otworzy się wydok na nową Erę naszej prawdziwej historii. Jeszcze zalecam Lechitów na youtubie.

W zyciu nie slyszalem i widzialem budowli kutych w kamieniu w Norwegii a co mowic o tunelach a mieszkam tu prawie 10 lat i tematem sie interesuje. Tylko drewno i piach. Dlatego nic sie tu nie ostalo. Uniwersyteckie glaby jak zobaczyly jakis wikingowski artefakcik to juz wstepnie odatowali tunel.Bosh!!! Moze jeszcze ostal sie zapach trzewikow z Kopenhagi.

Krzyżacy byli mistrzami w budowie podziemnych dróg, niektórzy mogą się śmiać ale to prawda w pojej parafii kilka lat temu odkryto korytarze które ciagneły się przez wiele kilometrów a była to tylko wiocha w pradawnych czasach i był tam tylko kościół i kilka chałup, ale tunel;e były zbudowane, czesc się już zawaliła poco służyły????????? jak mówi legenda są podziemne drogi prowadzące przez wiele kiklometrów z Malborka na zachód, w których mógł się zmieścić zaprzężony wóz , jazda konna, czyli szerokie i wysokie........... li to prawda? ........

Dzisiaj, udokumentowana Historia Polski ma ponad 3800 lat! Niestety ale w szkole uczyli nas i nadal uczą o Mitologii Rzymskiej i Mitologii Greckiej (bogowie, świątynie, itd.) a starożytne Polskie wierzenia nazywają pogańskimi! Rownież starożytne Polskie świątynie nazywają pogańskimi miejscmi kultu! Może powinniśmy zacząć nazywać starożytne polskie wierzenia Mitologią Polski a NIE pogańskimi wierzeniami! Może historycy powinni otworzyć oczy i zacząć uczyć o prawdziwej, Starożytnej Historii Polski! Do niedawna wmawiano nam że nie ma żadnych starożytnych polskich budowli - a te podziemne miasto to czym jest? Wyniki najnowszych badań genetycznych w latach 2010-2013 wskazują na to że Polacy zamieszkują tutejsze ziemie Polski od 10700 lat. Do tej pory udało się zgromadzić dokumenty dotyczące Starożytnej Historii Polski od 18-go wieku BC (1800 lat przed narodzeniem Chrystusa). Polecam książkę "Słowiańscy Królowie Lechii - Polska Starożytna".

Jakie to dokumenty potwierdzają historie Polski już w XVIII wieku przed Chrystusem? Sfałszowana Kronika Prokosza? Który z tych badaczy powiedział, że Polacy żyją tu od 10700 lat? Od kiedy jakiś gen jest odpowiedzialny za przynależność do danego narodu? Książka Bieszka?! Tego ignoranta i nieuka?!

Komentarze na Facebooku

Tagi: