Dziś jest: Czwartek 13 Grudnia 2018
Imieniny: Łucji, Otylii

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Nie żyje bezdomny. Zmarł w radiowozie straży miejskiej w Wejherowie

Policja

Strażnicy miejscy patrolując okolice SKM Wejherowo Śmiechowo zainteresowali się bezdomnym. Pijanego 63-latka zabrali do radiowozu w celu przewiezienia do policyjnej izby zatrzymań w Sopocie. Nie dotarł na miejsce, zmarł w radiowozie SM.

Zdarzenie miało miejsce w wtorkową noc, 27 stycznia. Strażnicy dwukrotnie byli wzywani do mężczyzny. Pierwsze zgłoszenie dzień wcześniej około godz. 20, gdy mężczyzna spał w okolicach kasy biletowej. Obudzony, stwierdził że nie chce pomocy i wróci pociągiem do Gdyni. Godzinę później, kolejne wezwanie do bezdomnego, który nadal leżał przy kasach. Tym razem strażnicy postanowili zabrać mężczyznę na izbę wytrzeźwień. Ponieważ wejherowska komenda policji jest w remoncie, zdecydowano przewieźć bezdomnego na izbę zatrzymań w Sopocie.

Mężczyzna został przebadany przez lekarza w wejherowskim szpitalu, który nie znalazł przeciwwskazań do pobytu w policyjnej izbie zatrzymań. Bezdomny, który miał być przekazany policjantom czekał w radiowozie straży miejskiej zmarł. Strażnicy próbowali go jeszcze reanimować, niestety bezskutecznie. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz, stwierdził zgon. Przyczynę śmierci poznamy po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Reklama

Komentarze na Facebooku