Dziś jest: Środa 12 Grudnia 2018
Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Harcerze z Rumi na międzynarodowym zlocie w Czechach.

Dziesięcioosobowy partol z Hufca ZHP Rumia w dniach 13-16.05.2016 r. wyjechał na międzynarodowy zlot skatów InterCamp. Tegoroczna impreza odbywała się w Czechach, w mieście Jaroměř  na terenie twierdzy Josefov.

Mottem InterCampu było hasło „Be a Hero!”. W sobotę uczestnicy brali udział w urozmaiconych zajęciach przygotowywanych przez prawdziwych superbohaterów. Harcerze zostali podzieleni na grupy, w których byli skauci z różnych krajów. Musieli między innymi grać w scrabble po angielsku, uczestniczyć w niecodziennym wyścigu, układać skomplikowane puzzle. Wieczorem przygotowany był Food Festival podczas którego harcerze częstowali skautów bigosem, a sami próbowali przygotowanych przez innych przysmaków narodowych. W niedzielę natomiast wraz z patrolem ze Słowacji nasi harcerze poszli na wędrówkę po miasteczku.

Podczas trasy czekały na nich fantastycznie przygotowane punkty, gdzie musieli się wykazać zręcznością, siłą oraz intelektem. Całość zakończyła piękna ceremonia zamknięcia. Na zlocie było obecnych ponad 3000 skautów z takich krajów jak m.in.: Polska, Czechy, Słowacja, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Holandia. Podczas InterCampu nasi harcerze mogli zobaczyć jak wygląda skauting w innych krajach, nawiązać międzynarodowe przyjaźnie, ale także spróbować lokalnych przysmaków i poznać kulturę innych krajów.

 

Komentarze na Facebooku

Tagi: