Dziś jest: Środa 12 Grudnia 2018
Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Dzień Dziecka na sportowo z MOSiR Reda

Dzień Dziecka to długo wyczekiwane święto Naszych milusińskich. Z tej okazji w tym roku ten szczególny dzień obchodziliśmy od piątku do poniedziałku - oczywiście na sportowo z MOSiR Reda.

W piątek na kompleksie Orlik 2012 dzieci z redzkich przedszkoli brały udział w animacjach sportowych,grach i zabawach. Śmiechu było ,co nie miara. Tory przeszkód,dmuchańce,malowanie twarzy oraz towarzystwo krokodyla Croco i kanapki Burger, to atrakcje tego piątkowego święta.

Zobacz też: Dzień Dziecka - festyn w redzkim parku

Spartakiada przedszkolaka jest nową propozycją Redzkiego MOSiR-u i jak widać po frekwencji był to strzał w "10". Dziękujemy Dyrektorom Przedszkoli: Przy Parku,Ptysiowe,Milo oraz Omnibusek za współpracę i wspaniałą wspólną zabawę. Podziękowania również należą się Fun Parkowi Croco Roco oraz restauracji Burger King za aktywne włączenie się do tegorocznej akcji. W sumie w przeciągu 4 godzin wspólnych animacji bawiło się z nami około 200 dzieci!

Niedziela to zmagania tenisowe na kortach. Dzieci oraz młodzież pokazała spore zaangażowanie oraz wolę walki. Mimo formy turnieju, który był organizowany z okazji ich święta w rywalizacji sportowej nie było taryfy ulgowej.

Zgłoszeni zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy A i B grając z każdy z każdym. Zwycięzcy grup grali o pierwsze miejsce, natomiast o trzecią lokatę walczyli chłopcy z drugich miejsc.

W finale debiutów, czyli chłopców którzy brali udział w zawodach pierwszy raz zwyciężył Oskar Dąbrowski (ASP Gdynia) pokonując Dominika Kaapa (Szkoła Podstawowa Pogórze Górne) 10:3,10:4
 
Wyniki:
 
Mecz o III miejsce:
D.Walczyk (SP5 Reda) - Sz.Ziołkowski (SP4 Reda) 6:2,6:3
 
Finał:
M.Groszek (ESS Rumia) - J.Sulewski (SP6 Rumia) 7:5,7:5

Poniedziałek to wielkie Święto Sportu Szkolnego. Dzieci z wszystkich redzkich szkół podstawowych wzięły udział w konkurencjach sportowych: bieg z pałeczką sztafetową,skoki w workach,prowadzenie i kozłowanie piłki. Najważniejszy był sam udział dlatego również zgodnie z nową formułą nie prowadziliśmy klasyfikacji generalnej. Każda szkoła otrzymała pamiątkowy puchar za uczestnictwo oraz słodkości w postaci cukierków oraz wafelków z napojami.

Dodatkową atrakcją była wizyta Redzkiej Straży Pożarnej, która przez cały czas trwania imprezy prezentowała dzieciom wóz strażacki. Każdy przez chwilę mógł spełnić swoje marzenie i zostać prawdziwym strażakiem. Oczywiście nie mogło zabraknąć Fun Parku Croco Roco, którego animatorzy tradycyjnie malowali twarze uczestników.

Podziękowania dla Dyrekcji Redzkich Szkół za aktywny udział oraz nauczycielom za zaangażowanie oraz sprawne przeprowadzenie zawodów.

Komentarze na Facebooku