Dziś jest: Środa 12 Grudnia 2018
Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Byś i Dyś odwiedzą dzieci w Porcie Rumia

Byś i Dyś w Porcie Rumia

Pełna przygód wyprawa braci bliźniaków, dramatyczne sytuacje i zaskakujące zwroty akcji – to wszystko czeka najmłodszych amatorów teatru, którzy już w najbliższą niedzielę odwiedzą Port Rumia Centrum Handlowe Auchan.

Podczas bezpłatnego spektaklu pt. „Byś i Dyś” maluchy przekonają się, jak pasjonujący jest świat teatru lalek.
Fabuła przedstawienia powstała w oparciu o literacką baśń Adolfa Dygasińskiego, której bohaterami są bracia bliźniacy – Byś oraz Dyś. W trakcie spotkania z postaciami oraz ich przyjaciółmi, młodzi widzowie przekonają się, że w trudnych momentach życia niezwykle ważne okazuje się wsparcie bliskich. To właśnie dzięki ich poświęceniu jeden z braci zostaje wybawiony z opresji, a przy okazji udaje się uratować królewnę porwaną przez złą czarownicę.

Opowieść pokazuje również, że wielką przygodę - o jakiej marzył Byś - przeżyć można także na rodzinnej ziemi, a nie tylko w obcych krajach. Dyś natomiast przekona się, że miłość jest niekiedy ważniejsza niż odkrywanie tajników wiedzy.

Bajka zostanie zaprezentowana w ramach cyklu „Bajeczne niedziele”. Na maluchy czeka ponadto bajkowa zabawa - uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach jest bowiem nagradzane stemplami, które mali widzowie mogą zbierać na specjalnym kuponie. Już trzy zebrane stemple gwarantują otrzymanie drobnych upominków. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.portrumia.pl.

Na wspólne oglądanie opowieści rodzice wraz z dziećmi mogą wybrać się już w niedzielę 20 września do Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108. Przedstawienie „Byś i Dyś” odbędzie się w trzech turach – o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

 

Komentarze na Facebooku