Dziś jest: Czwartek 13 Grudnia 2018
Imieniny: Łucji, Otylii

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

BMW czyli Będziesz Miał Wypadek, a gdyby tak stworzyć tor wyścigowy?

BMW Będziesz Miał Wypadek w Wejherowie

Młodzi posiadacze samochodów marki BMW są często nazywani "Będę Miał Wypadek". Tak też skończył 20-letni kierowca, który testował swoje auto na jednym z wejherowskich parkingów.

20-latek z Gowina postanowił przetetestować swoje umiejętności na parkingu przy ul. Roszczynialskiego w Wejherowie. Przy wykonywaniu efektowych bączków nie zapanował nad swoim BMW, które spadło z skarpy i uszkodziło latarnię. Wyczyny młodzieńca obserował dyżurny wejherowskiej Straży Miejskiej. Posiadacz BMW tłumaczył przybyłym na miejsce funkcjonariuszom, że stracił panowanie nad pojazdem z powodu zbyt szybkiej jazdy. Ewolucje młodego kierowcy będą go sporo kosztowały, będzie musiał zapłacić za naprawę uszkodzonej latarni, oczyszczenie kostki z spalonej gumy oraz zwyczajowy mandat karny.

Tor wyścigowy na pograniczu Małego i Dużego Trójmiasta?

Młodzi kierowcy często "testują" swoje auta w miejsach do tego nie przeznaczonych. Problem w tym, że brakuje miejsc gdzie mogli by to robić bezpiecznie i legalnie. W Wielkiej Brytanii rozwiązano ten problem udostępniając kierowcom lokalne lotniska. W okolicach trójmiasta jest tylko jeden obiekt nadający się do tego celu, lotnisko w "Babich Dołach". Miasto Gdynia chciało tam bez powodzenia uruchomić lotnisko pasażerskie, jedynie sporadycznie lądują na nim maszyny wojskowe. Z Babich Dołów przestały nawet latać morskie śmigłowce ratownicze, które obecnie stacjonują w Darłowie. Dlatego dobrym pomysłem wydaje się, udostępnienie płyty lotniska dla kierowców, chcących przetestować swoje umiejętności i maszyny.

Co Państwo myślą o udostepnieniu gdyńskiego lotniska dla kierowców? Prosimy o komentarze.

Komentarze na Facebooku