Dziś jest: Środa 12 Grudnia 2018
Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

VII Regaty „TrójCup" 2016 wygrała załoga z Wejherowa

Regaty Trójcup Małe Trójmiasto 2016

W tegorocznych regatach Małego Trójmiasta TrójCup 2016 pierwsze miejsce zdobyła załoga z Wejherowa!

VII Regaty „TrójCup" 2016 za nami

Triumfem załogi z Wejherowa zakończyły się VII Regaty „TrójCup" 2016. Rumia – ubiegłoroczny zwycięzca – uplasowała się na piątym miejscu.

„TrójCup” jest sposobem na promowanie Małego Trójmiasta Kaszubskiego przez żeglarstwo. Regaty rozegrano na wodach Zatoki Gdańskiej. Zawodnicy rywalizowali na jachtach typu Delphia 40. W szranki stanęło siedem załóg. Byli to reprezentanci Rumi, Redy, Wejherowa, Gdyni, Gdańska, Jastarni i Helu.

Zwycięstwo wywalczyła ekipa wejherowska, która we wszystkich siedmiu edycjach regat w sumie wygrywała czterokrotnie. W ubiegłym roku przechodni puchar zdobyła Rumia. Tym razem panująca podczas zawodów flauta najwyraźniej nie była sprzymierzeńcem zeszłorocznych triumfatorów. Rumskiej załodze na czele z Łukaszem Drozdowskim – sternikiem, Beatą Ławrukajtis – radną i Ryszardem Grychtołem, sekretarzem miasta, udało się zająć piątą lokatę.

- Mamy ekipę na piątkę – podsumowuje zawody wręczający nagrody Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Gratulacje dla Wejherowa, które już po raz czwarty wygrało regaty.

W sumie odbyły się dwa biegi. Jeden na trasie Gdynia-Sopot. Kolejny, zaplanowany na trasie Sopot-Jastarnia, nie odbył się. Jachty przepłynęły na silnikach do Jastarni, gdzie żeglarze przenocowali. W niedzielę odbył się bieg z Jastarni do Gdyni.

- Warunki pogodowe bardziej sprzyjały plażowaniu, niż żeglowaniu – powiedział Ryszard Grychtoł. - Minimalne błędy na wstępnie zaowocowały wynikiem na mecie.

Jednak warunki atmosferyczne drugiego dnia regat były niewiele lepsze, niż poprzedniego. Tym razem jednak Rumia dopłynęła na trzecim miejscu, by w łącznej klasyfikacji zakończyć zawody z piątą lokatą.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
I miejsce - Wejherowo
II miejsce - Hel
III miejsce - Reda
IV miejsce - Jastarnia
V miejsce - Rumia
VI miejsce - Gdańsk
VII miejsce - Gdynia

Komentarze na Facebooku

Tagi: