Dziś jest: Wtorek 20 Listopada 2018
Imieniny: Anatola, Sędzimira, Rafała

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Siatkarski weekend w Rumi

61 setów na 61 lat Rumi

II-ligowy zespół APS Rumia przegrał w piątek z UKS Orzeł Elbląg, ale pozostałe dwa dni weekendu zakończyły się zdecydowanie lepiej. W sobotę reprezentacja Rumi wygrała z przedstawicielami Redy, w w niedzielę sukces odniosły młodzieżowe zespoły Akademii Piłki Siatkowej Rumia.

UKS Orzeł Elbląg to jeden z najtrudniejszych przeciwników w II lidzie kobiecej siatkówki. W piątek wieczorem drużyna przyjechała do Rumi i ograła APS Rumia. Elblążanki wygrały zdecydowanie 3:0 i nie pozwoliły na osiągnięcie zwycięstwa gospodyniom w żadnym secie. Na tym skończyła się zła passa Rumi w ostatni weekend.

Sobota również przebiegała w tym mieście pod znakiem piłki siatkowej. Tradycyjnie w październiku odbywa się sportowy dzień na urodziny miasta. W tym roku było to „61 setów na 61 lat Rumi". Po dwóch stronach siatki stanęło wiele zespołów, w tym przedstawiciele Rumi i Redy. Zawodników do gry zagrzewali mieszkańcy oraz miłośnicy siatkówki. Przedstawiciele Urzędu Miasta i Rady Miejskiej Rumi wygrali z urzędnikami i radnymi z Redy 4:1.

W niedzielę odbywał się siatkarski turniej klasyfikacyjny, podczas którego najmłodsze zawodniczki Akademii Piłki Siatkowej Rumia udowodniły swoją siłę i awansowały tym samym do pierwszej ligi młodziczek (drugie miejsce zajął UKS Zatoka Puck, a trzecie zespół Reda Ciechocino I). Tego samego dnia juniorski APS Rumia wygrały z TPS Czarni Słupsk 3:0 (mecz odbywał się na wyjeździe).

Komentarze na Facebooku