Dziś jest: Środa 12 Grudnia 2018
Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Puchar Świata w siłowaniu na rękę w Rumi! Złoty Tur Word Cup

Richard Lupkes

W listpadzie zjedzie do Rumi 200 najsilniejszych zawodników z ponad 25 krajów i wszystkich kontynentów by powalczyć o 34 tys dolarów w XII Pucharze Świata Zawodowców w armwrestlignu.

W dniach 21-22 listopada Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR Rumi będzie gościła XII edycję Pucharu Świata Zawodowców w armwertlingu (siłowanie na ręce) Złoty Tur World Cup - Rumia 2015.

Do Rumi przybędą największe gwiazdy światowego armwrestlingu, sportowcy posiadający tytuły mistrzowskie w wszystkich możliwych kategoriach. Wielu z nich przygotowuje się wyłącznie do legendarnego Złotego Tura nie biorąc udziału w Mistrzostwach Świata czy Europy.

- W tym roku o tytuł najsilniejszego zawodowca walczyć będzie prawie 200 zawodników ze światowej czołówki. Zawody odbędą się w 7 kategoriach wagowych męskich i kategorii OPEN oraz 4 kategoriach dla kobiet. Pula nagród w tegorocznej edycji starcia zawodowców wynosi ponad 34 200 $ - mówi Paweł Podlewski, jeden z organizatorów imprezy.

Największym wydarzeniem „ZŁOTY TUR WORLD CUP – Rumia 2015” będzie wyłonienie w kategorii OPEN najlepszego zawodnika roku 2015.

Przez lata tytuł „Najsilniejszego zawodowca” należał do charyzmatycznego Alexeya Voevody (Rosja), później do Amerykanina Johna Brzenka, legendy światowego armwrestlingu, a następnie do byłego strongmana z Rosji -  Denisa Cyplenkova. Rok później pod nieobecność Cyplenkova tytuł najlepszego z najlepszych trafił do niepokonanego na Ukrainie – Andreya Pushkara.

W tym roku Pushkar ponownie będzie bronił tytułu. Ukraińskiemu zawodnikowi nie będzie jednak łatwo. Nie zabraknie innych, genialnych siłaczy mających chrapkę na wygraną. Swój udział potwierdzili już tacy znani sportowcy, jak: Richard Lupkes (USA), Tim Bresnan (USA), Krasimir Kostadinv (Bułgaria) oraz inni zawodnicy tworzący czołówkę zawodowego światowego armwrestlingu.

Polskę reprezentować będą zawodnicy, którzy zostaną wyłonieni podczas XVI Pucharu Polski w Armwrestlingu – 7-8 listopada 2015 r. w Krotoszynie. Do gry powróci za to Alexey Voevoda z Rosji. W tym roku w roli gościa specjalnego, ale w przyszłości (wszystko na to wskazuje) jako czynny zawodnik.

 

 

Komentarze na Facebooku