Dziś jest: Poniedziałek 18 Grudnia 2017
Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Mistrzostwa Polski juniorów w kickboxingu. Medale zawodników z Powiatu Wejherowskiego

Zawodnicy WSS i KTS-K Luzino w OStrowcu Świętokrzyskim

Zawodnicy kickboxingu, prowadzeni przez Rafała Karcza zdobyli dwa medale na odbywających się w Ostrowcu Świętokrzyskim Mistrzostwach Polski juniorów w kickboxingu.

Najcenniejszy krążek wywalczyła Patrycja Hinc z KTS-K GOSRiT Luzino, która w finale wagi do 55 kg juniorek w formule pointfighting pokonała zawodniczkę Beskid Dragon Bielsko-Biała, Sandrę Paszek dwoma punktami, tak więc walka była bardzo wyrównana i zacięta do ostatniej sekundy pojedynku. Patrycja poprawiła swój wynik sprzed roku, kiedy to również w Ostrowcu sięgnęła po srebro MP.

Drugi medal Mistrzostw Polski wywalczył Błażej Mach z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, który w wersji pointfighting do 63 kg niespodziewanie przedarł się do finału, gdzie uznać musiał wyższość zawodnika LKSW DAN Świdnik, Pawła Zduna. Wywalczenie srebra w MP juniorów wersji pointfighting to dla Błażeja oraz trenera wielka niespodzianka, gdyż ten zawodnik walczy głównie w light contact oraz kick-light. Dobrze opracowana taktyka pozwoliła na wygranie dwóch walk, co dało Błażejowi późniejszy finał. Niestety tym razem bez medalu w MP juniorów pozostał Mikołaj Herzberg z Wejherowa, który zarówno w pointfighting oraz light contact, odpadł z dalszej rywalizacji.

W konkurencji light contact medali zabrakło, zarówno Błażej, wspomniany Mikołaj oraz Patrycja odpali w formule walki ciągłej po zaciętych bojach z silniejszymi fizycznie przeciwnikami. Podczas Mistrzostw, towarzyszącą imprezą był Puchar Polski seniorów i kadetów light contact. Po złoty medal Pucharu Polski sięgnęła reprezentantka Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, Monika Korthals. Organizatorem Mistrzostw Polski juniorów oraz Pucharu Polski seniorów i kadetów był Ostrowiecki Klub Sportów Walki oraz Polski Związek Kickboxingu.

Podsumowując starty zawodników Rafała Karcza z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino sekcji kickboxingu, tylko w miesiącach kwiecień i maj, zawodnicy prowadzeni przez R.Karcza wywalczyli blisko 50 medali z zawodów Pucharu Europy WAKO w kickboxingu, Mistrzostw Polski kadetów pointfighting, light contact, kick-light oraz Mistrzostw Polski juniorów, co jest najlepszym, historycznym wynikiem obu Klubów kickboxingu – z Wejherowa i Luzina.

Zawodnicy, trenerzy i zarząd Klubu serdecznie dziękują za wsparcie Sponsorom: Sponsor główny DJ-Projekty, Soltar S.C. KiP Bianga, Elektryczne Instalatorstwo i Projektowanie PASJA KABAJUNI Bartłomiej Komkowski, Panu Henrykowi Kanczkowskiemu oraz Miastu Wejherowo za wsparcie w wyjeździe na odległe Mistrzowstwa do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Już w dniach 19-21 czerwca kolejny sprawdzian, tym razem dla samego trenera. Rafał Karcz będzie bronił tytułu Mistrza Polski Służb Mundurowych, zawody odbędą się w Rzeszowie.

Reklama

Dodaj komentarz

Komentarze na Facebooku