Dziś jest: Wtorek 20 Listopada 2018
Imieniny: Anatola, Sędzimira, Rafała

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Kickbokserzy wywalczyli 2 złote i brązowy medal na Litwie

Młodzi kickboxeserzy z Wejherowa i Luzina na pierwszym w tym roku międzynarodowym występie zdobyli 2 złote i brązowy medale.

Międzynarodowe Mistrzostwa Litwy, które odbyły się w Wisaginii były pierwszym międzynarodowym startem naszych zawodników w 2018 roku. Turniej LITWA OPEN przyciągnął ponad 230 zawodników w formule K-1 rules oraz kick-light z takich krajów jak: Łotwa, Mołdawia, Rosja, Białoruś“, Polska oraz oczywiś“cie gospodarze. Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe oraz GOSRiT Luzino wystawiło wspólną reprezentację, która wywalczyła 3 medale, w tym dwa złote.

Pierwszy tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Litwy powędrował do Nikoli Sieciąskiej z Rybna, która nie zagrożona po zwycięstwie nad zawodniczką z Litwy (wygrana przez RSC) stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii kadetek starszych do 50 kg. Kolejnym tytułem może pochwalić się starsza koleżanka Nikoli, Zuzia Kalbarczyk z Kębłowa, która wś“ród juniorek w kat. do 65 kg zdecydowanie wygrała swoje walki, w tym finał z reprezentantką Łotwy. Finał Zuzi, podobnie jak i Nikoli, można zobaczyć na klubowym Facebooku.
Dobrze zaprezentował się Adam Wróbel (WSS, mieszkaniec Luzina), który stoczył prawdopodobnie swój najlepszy pojedynek w dotychczasowej karierze, niestety jednak przegrany, ale z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Adam wcześ“niej zapewnił sobie też brązowy medal w kategorii do 79 kg seniorów.

Podsumowując, na Litwie zaprezentowaliś“my dobry kickboxing, a złote medale dziewczyn są tego potwierdzeniem. Podziękowania za pomoc organizacyjną w wyjeździe należą się Przemkowi Krause - dziękujemy!

Komentarze na Facebooku