Dziś jest: Wtorek 20 Listopada 2018
Imieniny: Anatola, Sędzimira, Rafała

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Propozycje Multikina Rumia 22-28 kwietnia

Multikino w Rumi w nadchodzącym tygodniu proponuje między innymi premierowe pokazy Niepamięci z Tomem Cruisem, w 2D i 3D – Krudowie oraz Oz Wielki i Potężny (dubbing), a także Spring Breakers w reżyserii twórcy Gummo i polski akcent – Układ Zamknięty.

Wielbiciele muzyki operowej będą mieli okazję obejrzeć koncert Andrea Bocelli „Love in Portofino” - w poniedziałek 22 kwietnia o godzinie 19:00. Jest to jedyna i niepowtarzalna okazja, która może się nie powtórzyć.

Fani najbardziej znanego scjentologa na świecie mogą wybrać się na jedyny film z jego udziałem mający premierę w tym roku - Niepamięć. Filmwebowy recenzent Łukasz Muszyński o tej nakręconej w niespełna 5 miesięcy dużej produkcji sci-fi napisał: "Niepamięć przypomina przepastny wór, w którym udało się pomieścić niezliczoną ilość cytatów z klasyki science fiction. Fani bez problemu wyłowią odniesienia do twórczości Philipa K. Dicka, "Odysei kosmicznej", "Matriksa", "Człowieka omega", "Moon", a nawet pixarowskiej animacji "WALL.E". Efektem tego gatunkowego recyklingu jest przyjazne dla oczu i uszu widowisko z Tomem Cruise'em, który kolejny raz okazuje się ostatnią nadzieją ludzkości". Film ten w skali filmwebu uzyskał prawie 7/10 zatem oznacza to jedynie, że warto wybrać się do kina na dobre sci-fi, które w dodatku może nie okazać się jedynie efekciarską realizacją.

 

Kolejną realizacją sci-fi jaką można oglądać od poniedziałku w Multikinie jest Intruz. Sci-fi - tym razem z domieszką gatunkową romansu - jak na ekranizację nowej powieści Stephanie Meyer przystało (autorka sagi "Zmierzch"). Zobaczyć warto na pewno ze względu na rolę Melanie/Wandy, którą gra młoda, zdolna aktorka - Saoirse Ronan - znana z takich produkcji jak Niepokonani, Nostalgia Anioła (za które otrzymała nagrodę IFTA), czy Miasto Cienia.

 

Animacja w wersji 3D jak i 2D - Krudowie - twórców Madagaskaru i Shreka na pewno spełni wszelkie oczekiwania zarówno pod względem wizualnym jak i humorystycznym. Prehisoryczna rodzina wyrusza przez bujne puszcze i chaszcze w poszukiwaniu nowego domu, po drodze spotykają geniusza wynalazcę, który pokaże im coś bez czego cywilizacja nigdy nie ruszyłaby do przodu - ogień. Przygoda obfitować będzie w dziwaczne stworzenia takie jak: krokopies (skrzyżowanie krokodyla z psem), jaszczujot (skrzyżowanie jaszczurki z kojotem), świnioperz (świnia + nietoperz), myszłoń (skrzyżowanie myszy i słonia) oraz piraniodzioby (latające ptaki-piranie), powołane do życia dzięki najnowszym zdobyczom sztuki animacji komputerowej i przełomowym technikom 3D. Średnia na filmwebie wynosząca prawie 8/10 oznacza, że chcąc spędzić miłe popołudnie i obejrzeć coś co na pewno przypadnie do gustu zaróno dzieciom jak i dorosłym należy koniecznie wybrać się na Krudów!

 

Polskim akcentem w tegotygodniowym repertuarze jest Układ Zamknięty z Januszem Gajosem, który po dwóch latach przerwy wraca na duży ekran. Warto wspomnieć, że film kręcony był między innymi w Gdańsku, Sopocie i w Gdyni - zatem mieszkańcy Małego Trójmiasta Kaszubskiego na pewno będą mogli rozpoznać lokalizacje ukazane w filmie bezbłędnie. Układ Zamknięty wyreżyserował Ryszard Bugajski - mający w swym dorobku nagradzane filmy takie jak: Przesłuchanie, czy Generał Nil. Z ciekawostek - reżyseruje również serial Na Współnej. Film zbiera biegunowo odległe noty - albo bardzo dobre, albo bardzo złe. Średnia uplasowana na filmwebie to prawie 8/10. Zatem, aby sprawdzić czy to - w końcu - świetny polski film, czy też kolejny gniot wzorowany nieudolnie na amerykańskim kinie - koniecznie trzeba ocenić samemu po obejrzeniu Układu w kinie.

Więcje propozycji w repertuarze na każdy dzień Multikina Rumia.

Komentarze na Facebooku