Dziś jest: Środa 26 Września 2018
Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Burmistrz Rumi rozpoczęła kampanię wyborczą

Konwencja wyborcza Gospodarność.pl

Elżbieta Rogala-Kończak, od dwunastu lat burmistrz Rumi po raz czwarty wystartuje w wyborach samorządowych. - Na co dzień czuję ogromne wsparcie ze strony mieszkańców, wiem, co zrobić by miasto rozwijało się dynamicznie i bez trudu znalazłam 21 wartościowych kandydatów na radnych - powiedziała podczas konwencji KWW E. Rogala-Konczak „Gospodarnosc.pl”.

- Mój program to zbiór konkretnych celów i zadań, które zostały określone na podstawie potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Ma konkretne źródła finansowania i jest możliwy do realizacji „od zaraz”. Jego wykonanie będzie tym łatwiejsze, że współpracuję ze sprawdzonym zespołem, który wspomaga mnie w zarządzaniu miastem - powiedziała burmistrz Rumi.

Elżbieta Rogala-Kończak otrzymała już poparcie od trzech osób. To prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i przewodniczący zarządu KZG Dolina Redy i Chylonki Tadeusz Wiśniewski. Cała trójka uczestniczyła w konwencji wyborczej KWW E. Rogala-Konczak „Gospodarnosc.pl”.

Obecna burmistrz Rumi jest absolwentką Politechnice Gdańskiej, współzałożycielką Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi. W latach 90 był radną miejską, a następnie powiatową. W 2002 roku została wybrana po raz pierwszy na stanowisko burmistrza Rumi.

Kontrkandydaci w ubieganiu się o fotel burmistrza to przewodniczący Rady Miejskiej Michał Pasieczny, o którym niedawno pisaliśmy oraz Bogdan Formella, od niedawna wiceprzewodniczący RM, jak i również harcerz oraz dyrektor Ośrodka Centrum Przygody. Obecnie radny niezależny, a wcześniej członek Klubu Radnych Samorządność.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Reklama

LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ I NIE GŁOSUJCIE NA TĄ KOBIETĘ ! Nie znam drugiego tak aroganckiego "polityka" jak Pani Rogala-Kończak. Próbowałem rozmawiać z nią kilka razy, ale po prostu się nie da. Ona żyje w innym świecie, a mieszkańców Rumi ma za "BURAKÓW", o których sobie przypomina tuż przed wyborami. Przykładem mogą być "Pytania do Pani Burmistrz" na tym portalu (http://forum.mtk.pl/topic/5499-pytania-do-burmistrz-oraz-radnych-miasta-rumi/page-4) i wiele pism w urzędzie, które pozostają bez odpowiedzi. "CZAS NA ZMIANY" nie wim na kogo jeszcze będę głosował ale wiem jedno na pewno nie na Panią "burmistrz".

Komentarze na Facebooku