Dziś jest: Czwartek 13 Grudnia 2018
Imieniny: Łucji, Otylii

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Verba Sacra 2016 w Wejherowie

Verba Sacra - Danuta Stenka

Podczas trzynastej edycji Verba Sacra – Modlitwy Katedr Polskich usłyszymy po kaszubsku i hebrajsku fragmenty Księgi Wyjścia. Kaszubski przekład Pisma Świętego czyta aktorka - Danuta Stenka, hebrajską wersję przedstawi franciszkanin o. Jakub Waszkowiak, a oprawę muzyczną zapewnią znani trójmiejscy muzycy – Cezary Paciorek, Maciej Miecznikowski, Maciej Sikała i Jerzy Małek.

Prezentacji towarzyszyć będzie Orszak biblijny, który tworzą Misternicy Kaszubscy pod kierunkiem Wojciecha Robakowskiego.
Idea prezentacji tego artystyczno-kulturalno-religijnego wydarzenia Verba Sacra - Modlitwy Katedr Polskich narodziła się w 2000 r. w Poznaniu. Od tego czasu w jej ramach możemy usłyszeć teksty biblijne czytane przez znanych artystów polskich w różnych katedrach i kościołach. Wejherowska edycja nazywana jest „Biblią Kaszubską”, prezentowana jest od 2004 r. Wraz z wejherowską edycją w 2004 r. pojawiło się czytanie Słowa Bożego po kaszubsku.

 

 

Organizacją tego wydarzenia artystyczno – literackiego zajmuje się Urząd Miejski
w Wejherowie, Wejherowskie Centrum Kultury oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na uroczystość zaprasza prezydent Wejherowa wraz z ks. Prałatem Tadeuszem Reszke. Autorem przekładu z hebrajskiego jest o. prof. dr hab. Adam Sikora, a scenariusz i reżyseria to dzieło Przemysława Basińskiego.

Verba Sacra odbędzie się 1 lutego 2016 r. o godz. 17:00 w wejherowskiej Kolegiacie.

Verba Sacer 2016 Wejherowo plakat

Komentarze na Facebooku