Dziś jest: Czwartek 13 Grudnia 2018
Imieniny: Łucji, Otylii

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Tomasz Wiśniewski dyrektorem Domu Kultury w Redzie

Kierownik Domu Kultury w Redzie, Tomasz Wiśniewski

Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Redzie. Komisja pod przewodnictwem burmistrz Teresy Kani wybrała spośród 10 kandydatów pana Tomasza Wiśniewskiego.

Wybór Wiśniewskiego został uzasadniony "dużą znajomością funkcjonowania kultury w Redzie" oraz "przygotowaniem bardzo dobrej koncepcji funkcjonowania Miejskiego Domu Kultury". Dzięki temu uzyskał on najwyższą łączną ocenę.

Pan Tomasz Wiśniewski ma 44 lata, mieszka w Gdyni, ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku, interesuje się sportem, od kilkunastu lat był związany z radiem. Do lutego br. pracował na stanowisku dyrektora programowego i szefa promocji Radia Eska Trójmiasto.

Zobacz też: Dom Kultury w Redzie powraca

Przed Panem Tomaszem funkcję p.o. dyrektora zajmowała Pani Paulina Piotrowska, wcześniej kierownik działu kultury przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Redzie.

 

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Reklama

Redzie proponuję Dom Kultury, który ma skupiać całe społeczeństwo. Nie ma być przeznaczony dla pewnej grupy wybrańców. To ma być Dom Kultury dla wszystkich. Każdy znaleźć ma w nim coś dla siebie, zarówno najmłodsi jak i osoby dorosłe, aktywne zawodowo jak i nie. Znajdzie się również coś dla seniorów - powiedział Tomasz Wiśniewski dla ttmki. Nowemu dyrektorowi gratuluję i życzę sukcesów.

W TTM jest wywiad z Panem Farbowanym Lisem - trudno powiedzieć, żeby miał JAKĄKOLWIEK koncepcji pracy Domu Kultury. Z pewnością również wykazał się "dużą znajomością funkcjonowania kultury w Redzie", skoro jedyne, w czym widzi przyszłość, to Redzka Orkiestra Dęta i współpraca z kościołami. Włodarze Redy ponownie wykazali się bezmyślnością, co jest ich znakiem firmowym, do pary z niezrozumieniem potrzeb społeczeństwa. Pewnie obiecał im po darmowym piwie na następnym festynie z Dodzią albo inną upadłą pseudogwiazdą, którą kiedyś widział w radiu (miało ponoć nie być wybrańców...?). Bardzo mnie interesuje, jakąś to oryginalną koncepcje przedstawił ów pan, bo "miejsce integracji" brzmi dla mnie bardzo enigmatycznie. Chyba że tutaj też ma na myśli kościół.

Ten gość ma zerowe doświadczenie w pracy stricte w dziedzinie kultury, a jego osobiste zainteresowania kulturalne oscylują w przedziale pomiędzy kulturą fizyczną a kulturą picia (zainteresowanym polecam jego profil na FB - meczyki, piwko, piwko, meczyki - no prawdziwy człowiek kultury), a mimo wszystko oczarował komisję... Ciekawa sprawa - czym...? Nasuwają się dwa pytania: czy pozostali kandydaci byli w swych skłonnościach kulturalnych jeszcze poniżej piwka i meczyku? A może radiowiec Tomasz Wiśniewski jest w jakiś sposób spokrewniony z Tadeuszem Wiśniewskim, serdecznym znajomym burmistrza Redy, a na co dzień prezesem Komunalnego Związku Gmin Doliny Redy i Chylonki...? Czy ktoś się orientuje szczególnie a propos drugiego pytania?

Pomysły pomysłami, ale skąd wziąć na to wszystko kasę? Przecież wiadomo, że budżet takiego MDK jest okrojony. Taki dyrektor to musi przede wszystkim być mistrzem w pozyskiwaniu środków, podobno znajomości już ma. Pożyjemy zobaczymy, dajmy facetowi się wykazać, a nie od razu jadem go.

Ciekawe, jakie trzeba mieć kwalifikacje żeby wygrać taki konkurs? Jak widać farmaceuta z wykształcenia, bez jakiegokolwiek stażu w samorządzie czy instytucjach kultury wygrywa spośród 10 kandydatów. Zaiste komisja wybrała...jak wybrała. Człowiek z Gdyni najlepszy do tworzenia kultury w Redzie. Powodzenia.

Komentarze na Facebooku