Dziś jest: Piątek 24 Listopada 2017
Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Konkurs Kaszubskiej Sztuki Wizualnej „Cassubia Visuales"

Tradycyjne wzory kaszubskie nie muszą być nudne. Udowodniły to prace nadesłane na Międzynarodowy Konkurs Kaszubskiej Sztuki Wizualnej „Cassubia Visuales”.

W dniu 24 czerwca 2016 roku odbyły się obrady jury komisji konkursowej II Międzynarodowego Konkursu Kaszubskiej Sztuki
Ideą konkursu była transformacja tradycyjnego wzoru kaszubskiego na uwspółcześnioną formę wizualną. Inspirowanie do poszukiwania i odkrywania motywów kaszubskich, a także między innymi pozyskanie prac graficznych o wysokim poziomie artystycznym.

W konkursie wzięły udział 74 osoby, które przesłały 124 prace z całej Polski. W roku ubiegłym (2015) były to 44 osoby i 92 przesłane prace.
    
Jury w składzie: przewodnicząca – dr Marta Flisykowska (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku), mgr Benita Grzenkowicz-Ropela (Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie), mgr sztuki Paulina Piotrowska (Miejski Dom Kultury w Redzie) przyznało nagrody:

I miejsce - Patrycja Longawa (Jedlicze, woj. podkarpackie)
II miejsce - Natalia Albecka (Gościcino, woj. pomorskie)
III miejsce - Damian Chrul (Gdańsk, woj. pomorskie)

Wręczenie nagród nastąpi podczas wernisażu pokonkursowego 8 lipca 2016 o godzinie 18:00. Zapraszamy laureatów wraz z rodzinami i znajomymi, a także wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć 124 prace, które napłynęły na konkurs w tym roku! Fabryka Kultury, ul. Łąkowa 59A, Reda

oraz wyróżnienia:

Olga Budzan (Wrocław, woj. dolnośląskie)
Jolanta Jacent-Styczyńska (Warszawa, woj. mazowieckie)
Katarzyna Bliźniewska (Borowo, woj. pomorskie)

Reklama

Dodaj komentarz

Komentarze na Facebooku