Dziś jest: Czwartek 13 Grudnia 2018
Imieniny: Łucji, Otylii

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Kino zawita do Redy. „Polowanie” w Redzkim Klubie Filmowym

Redzki Klub Filmowy - Polowanie

Filmem „Polowanie” rozpocznie działalność Redzki Klub Filmowy. Stowarzyszenie Kulturnatywa chce organizować cykliczne, bezpłatne pokazy dla mieszkańców w Fabryce Kultury. Pierwszy pokaz odbędzie się w kwietniu.

Inauguracja Redzkiego Klubu Filmowego odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19.00 w Fabryce Kultury (Łąkowa 59A). Podczas spotkania obejrzymy film „Polowanie”, a także będziemy mogli wziąć udział w dyskusji i konkursach z nagrodami.

„Polowanie” to skandynawska produkcja z 2012 roku, w reżyserii Thomasa Vinterberga. Film zdobył 3 nagrody na festiwalu w Cannes, był też nominowany do Oscarów i Złotych Globów. To chwytający za gardło dramat nauczyciela oskarżonego o molestowanie, który musi udowodnić swoją niewinność. Jest to tym trudniejsze, że wszyscy bliscy odwracają się od niego.

- W Redzie jest ogromne zapotrzebowanie na wydarzenia filmowe. W przeprowadzonej przez nas ankiecie, ponad 200 osób zadeklarowało, że chce uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach z kinem w naszym mieście. Podczas Redzkiego Klubu Filmowego, poza projekcją, przygotowujemy dyskusję i konkursy. Do wygrania będą m.in. vouchery do restauracji, na kręgle czy na zakupy do lokalnego sklepu. Nie zabraknie też popcornu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców – mówi organizator wydarzenia, Piotr Wróblewski ze Stowarzyszenia Kulturnatywa.

Kolejny film będzie wyświetlany 23 maja. Wtedy obejrzymy „Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

- Chcemy zaangażować mieszkańców w życie kulturalne miasta. Często mówi się, że Reda to sypialnia Trójmiasta. To krzywdzące określenie. Widzimy, że jest tutaj spora grupa ludzi, która chce uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach. My staramy się takie organizować. Teraz zapraszamy na pokazy, podczas których będzie czas na rozmowę o tym, jakich wydarzeń chcą mieszkańcy – mówi Piotr Wróblewski.

Stowarzyszenie Kulturnatywa działa od 2012. W tym czasie jego członkowie zorganizowali wiele projektów dla lokalnej społeczności, m.in. spektakle teatralne, warsztaty rozwojowe, a także koncerty. Więcej informacji znajduje się na stronie www.kulturnatywa.pl. Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Redy.

***
Stowarzyszenie Kulturnatywa
ul. Łąkowa 31/3, 84-240 Reda
http://kulturnatywa.pl
http://fb.com/Kulturnatywa

Komentarze na Facebooku