Dziś jest: Wtorek 23 Października 2018
Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Trzy ofiary śmiertelne po zderzeniu auta z pociągiem w Redzie

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Redzie koło Wejherowa opel vectra wjechał pod rozpędzony szynobus. Na miejscu zginął ksiądz oraz jego rodzina.

Reda. Trzy osoby zginęły po zderzeniu pociągu z samochodem, do którego doszło w poniedziałek rano 16 lipca na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Polnej w Redzie. Na miejscu zginął misjonarz oraz jego rodzina podróżująca samochodem.

Kilkanaście minut przed godz. 9, na przejazd kolejowy na ulicy Polnej w Redzie wjechał Opel Vectra. Kierowca, 47-letni misjonarz prawdopodobnie nie zauważył nadjeżdżającego pociągu osobowego relacji Hel-Gdynia, który z impetem uderzył w auto. Pojazd został kompletnie zniszczony. Dwóch mężczyzn jadących samochodem zginęło na miejscu. Strażacy próbowali reanimować przez pół godziny kobietę, obrażenia były jednak bardzo poważne i niestety zmarła. Żadnemu pasażerowi pociągu nic się nie stało, kierownik i maszynista szynobusu byli trzeźwi.

Zobacz też: Zdjęcia z wypadku w galerii na naszym Facebook'u

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca nie zachował wystarczającej ostrożności przy wjeździe na przejazd kolejowy – mówi asp. Anetta Potrykus z komendy miejskiej policji w Wejherowie. - Przejazd nie jest strzeżony, jednak jest odpowiednio oznakowany dla kierowców – podkreśla.

Ofiary wypadku mieszkały zaledwie 400 metrów od przejazdu kolejowego na którym doszło do tragedii. Jedną z ofiar był ksiądz - misjonarz w Zambii, który przyjechał do rodziny w Redzie na urlop zdrowotny.

Ruch pociągów na trasie Hel - Gdynia został przywrócony po 4 godzinach od wypadku.

Komentarze na Facebooku