Dziś jest: Środa 12 Grudnia 2018
Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Morderstwo 17-letniej Agaty z Wejherowo było zaplanowane

Zamordowana Agata z Wejherowa

To nie był przypadek. 17 letnia Agata z Wejherowa prawdopodobnie została zamordowana przez znajomą jej osobę. Do takich ustaleń doszli policjanci pracujący nad sprawą.

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. 17-letnia Agata z Wejherowa przyjechała do Gdańska na otwarte wykłady na uniwersytecie. Chodziła do liceum i wiadomo, że była pilną uczennicą. Po wykładach wsiadła na swój żółty rower i wybrała się na przejażdżkę po parku w Brzeźnie. Jeszcze o godz. 15 w sobotę wysłała do rodziców SMS-a. Powiadomiła ich, że będzie w domu wieczorem. To ostatni kontakt z nastolatką.

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. 17-letnia Agata z Wejherowa przyjechała do Gdańska na otwarte wykłady na uniwersytecie. Po wykładach wsiadła na swój żółty rower i wybrała się na przejażdżkę po parku w Brzeźnie. Jeszcze o godz. 15 w sobotę wysłała do rodziców SMS-a. Powiadomiła ich, że będzie w domu wieczorem. To ostatni kontakt z nastolatką.

W niedzielny poranek około godz. 9.00 mieszkańcy spacerujący po parku w Gdańsku Brzeźnie natknęli się na zwłoki młodej kobiety. Dziewczyna została zadźgana nożem. Policjanci przeszukali dokładnie park, w którym doszło do morderstwa. W środę znaleźli w zaroślach telefon komórkowy. Nie można wykluczyć, że należał do mordercy.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku poszukuje osób mogących mieć związek z zabójstwem 17- letniej Agaty, której ciało znalezione zostało w parku brzeźnieńskim przy ul. Krasickiego w Gdańsku w okolicy toru dla rolkarzy w dniu 22.02.2015 roku o godz. 9.00.

Została powołana specjana grupa operacyjna złożona z najlepszych policjantów, która zajmuje się śledztwem. Policjanci przesłuchują znajomych Agaty, sprawdzają bilingi z telefonu a także wiadomości email oraz z serwisów społecznościowych.

Policja opublikowała zdjęcie Agaty w nadzieji, że ktoś ją widział przed w sobotę, przed zabójstwem.

Pokrzywdzona w chwili zdarzenia ubrana była w czarno - czerwoną bluzę polarową. Pod spodem miała założoną czarną koszulkę z krótkim rękawem z napisem „BOUYGUS ENERGIES AND SERVICES” oraz czarno-szarą termo-aktywną bluzkę z długim rękawem. Na głowie miała założoną czapkę bawełnianą koloru ciemnego, na szyi tzw. arafatkę w czarno -białą kratę. Na nogach miała czarne spodnie dżinsowe oraz czarne sportowe sznurowane buty m-ki NIKE. Posiadała przy sobie plecak sportowy koloru czarnego z napisem na przedniej kieszeni o treści „INVECT”. Mogła poruszać się na rowerze koloru jaskrawo -żółtego bez żadnych oznaczeń, z prostą kierownicą, zamocowaną saszetką na narzędzia, przy tylnym kole brak błotnika. Do chwili obecnej rower nie został odnaleziony.

Podjęte dotąd czynności pozwoliły potwierdzić, iż pokrzywdzona ostatni raz była widziana w dniu 21.02.2015 roku o godz. 17.21 przy hipermarkecie Real przy ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku. Według dotychczasowych ustaleń zgon nastąpił w godzinach wieczorno-nocnych z 21 na 22.02.2015r.

Wszystkie osoby, które rozpoznają pokrzywdzoną, której wizerunek został przedstawiony na zdjęciu a także posiadają wiedzę na temat przedmiotowego zdarzenia czy też na temat osób mogących mieć związek z jego zaistnieniem, proszone są o kontakt na nr telefonu z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nr tel. 58 3216222, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nr Tel. 58 3215333 albo z najbliższą jednostką Policji pod nr tel. 997.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Reklama

Komentarze na Facebooku