Dziś jest: Niedziela 23 Września 2018
Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

813 pijanych leżało na ulicach Wejherowa

W poniedziałek około godz. 15:15 Straż Miejska interweniowała wobec kompletnie pijanego mężczyzny, leżącego na skrzyżowaniu ul. Krofea-Mostniaka w Wejherowie. Podobnych przypadków w ubiegłym roku było 813.

Mężczyzna był tak zamroczony alkoholem, że nie pamiętał gdzie mieszka i jak się nazywa. Kontakt słowny był z nim całkowicie niemożliwy. Mężczyzna trafił do szpitala.

813 pijanych na ulicach Wejherowa

Tylko w 2014 roku Straż Miejska zmuszona była podjąć interwencje wobec 1597 osób spożywających alkohol w miejscach publicznych. W 813 przypadkach strażnicy interweniowali wobec osób leżących w stanie upojenia alkoholowego. Część z tych ostatnich trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Bardzo wielu odwieziono do domów. I tak jest codziennie.

Nie bądźmy obojętni

Nie przechodźmy obojętnie kiedy zauważymy leżącą na mrozie osobę potrzebującą naszej pomocy. Zwróćmy także uwagę na osoby, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości. Zatrzymajmy się, zapytajmy czy osoba nie potrzebuje pomocy. Zgłośmy taki fakt pod nr tel. Straży Miejskiej 998, 58 677 70 40, Policja 997, 112. Wasz jeden telefon może uratować ludzkie życie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Reklama

Komentarze na Facebooku