Dziś jest: Piątek 24 Listopada 2017
Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Propozycje Multikina Rumia 11-17 października

Zobacz, co w tym tygodniu ciekawego grają w kinach?

W piątek 11 października do kin wchodzi "Grawitacja". Główne role odgrywają w tym filmie George Clooney i Sandra Bullock. Chociaż akcja toczy się cały czas w przestrzeni kosmicznej, to film wciąga.

W tym tygodniu na ekrany wchodzą również dwa filmy, które polecamy szczególnie dzieciom - mowa o drugiej części "Klopsiki kontratakują" i "Kumba". Bohaterom tego ostatniego, głosu użyczyli m.in. Maciej Musiał, Małgorzata Kożuchowska i Robert Więckiewicz.

W repertuarze wciąż jeszcze m.in. "Wałęsa...", "Agenci" i "Chce się żyć" z Dawidem Ogrodnikiem i Krystyną Jandą w rolach głównych.

Kumba

Kumba

– animowany/ familijny/ przygodowy

Odtrącony przez rodzinne stado, Kumba wyrusza na poszukiwanie magicznego źródła, w którym - jak stara głosi legenda - pierwsze zebry zyskały swoje pasy. W wędrówce po Afryce towarzyszą mu

nowi przyjaciele - nadopiekuńcza antylopa gnu oraz postrzelony struś. Wspólnie przeżyją mnóstwo przygód, spotkają wielu niezwykłych mieszkańców Czarnego Lądu i zmierzą się z groźnym lampartem

Fango (Liam Neeson), który poluje na Kumbę, wierząc, że skonsumowanie wyjątkowej zebry da mu ponad-zwierzęcą moc.

Grawitacja

Grawitacja

– thriller/ s-f

Reżyseria: Alfonso Cuarón
Scenariusz: Jonás Cuarón, Alfonso Cuarón

Obsada:
Sandra Bullock - Dr Ryan Stone
George Clooney - Matt Kowalsky

Dwójka kosmonautów szuka sposobu przetrwania, kiedy ich stacja zostaje prawie całkowicie zniszczona przez szczątki satelity.

Klopsiki kontratakują

Klopsiki kontratakują

– animowany/ familijny/ komedia

Świat wreszcie poznał się na geniuszu konstruktora Finta Lockwooda. Został nawet zaproszony do współpracy przez firmę, która wymyśla różne nowoczesne technologie ułatwiające życie. Niestety, Flint nagle dowiaduje się, że jego poprzedni, nieudany wynalazek - maszyna zmieniająca wodę w żywność - nadal działa. Ale teraz produkuje niebezpieczne jedzeniowo-zwierzęce hybrydy (jerzęta? zwijedzenie?). Maszynę koniecznie trzeba unieszkodliwić, a los świata znowu spoczywa w rękach Flinta.

Chce się żyć

Chce się żyć

– obyczajowy

Reżyseria, scenariusz: Maciej Pieprzyca

Obsada:
Dawid Ogrodnik; Kamil Tkacz; Arkadiusz Jakubik; Dorota Kolak; Katarzyna Zawadzka

Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za „roślinę”. Jednak rodzice chłopca nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka, a on sam przyciągnie uwagę lekarki, która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.

Bilety i rezerwacje: Multikino Rumia, Kino w Wejherowskim Centrum Kultury

Reklama

Dodaj komentarz

Komentarze na Facebooku