Dziś jest: Niedziela 23 Września 2018
Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Alkohol w proszku? wystarczy dolać wodę

Drink z wódką jak oranżada w proszku? W USA dopuszczono do sprzedaży proszek, który po dodaniu wody staje się alkoholem. Dostępny w wielu popularnych smakach, budzi kontrowersje.

Palcohol (skrót od powdered alcohol, czyli sproszkowany alkohol) to wynalazek Marka Philipsa. To nic innego jak saszetki, których zawartość wsypujemy do szklanki, a następnie zalewamy wodą. Autor już planuje, że jego produkt będzie dostępny w kilku wariantach, m.in. wódka, rum, mojito i margarita. Podobno smak alkoholu z proszku będzie nie do odróżnienia od tego tradycyjnego, który od razu kupujemy w płynnej formie.

O wynalazku amerykanina było głośno w ubiegłym roku, opatentowany przez niego
Palcohol już wcześniej był zgłoszony do dopuszczenia do obrotu w USA, ale napotkał przeszkody. Urzędnicy nie chcieli wydać zgody na dopuszczenie do sprzedaży na terenie USA. Najpierw decyzja była odmowna, ostatecznie jednak Alcohol and Tobacco Tax and Trade Bureau się zgodziło. Pojedyncze stany mogą stosować własne regulacje dotyczące tytoniu i alkoholu, kilka z nich już zapowiedziało, że a ich terenie sprzedaż wynalazku będzie zabroniona.

Głównymi obawami rządzących jest łatwość przenoszenia i ukrycia takiego alkoholu. Stanie się on łatwiej dostępny w miejscach, gdzie nie można wnosić puszek ani butelek. Obawy polityków budzi też rzekomo niewielka objętość potrzebna do odurzenia - ich bezzasadność można sprawdzić na filmiku poniżej.

Ze zmianą stanu skupienia wiąże się jeszcze jedna kwestia - internauci zainteresowani wynalazkiem zaczęli pytać czy Palcohol będzie się dało... wciągnąć nosem. Okazuje się, że tak, ale... w ten sposób "upijemy" się w ekspresowym tempie. Philips nie zaleca tego sposobu na korzystanie z jego produktu tłumacząc, że może być to nie tylko niebezpieczne, ale i bolesne.

A czy wy spróbowalibyście wódki z proszku?

Komentarze na Facebooku

Tagi: