Dziś jest: Środa 12 Grudnia 2018
Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Zaprojektuj swój instrument! – bezpłatne warsztaty rodzinne

Warsztaty Kreatywne w Port Rumia Auchan

Oryginalne bębenki, dźwięczne marakasy czy grzechotki powstaną podczas rodzinnych warsztatów w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Już w najbliższy weekend maluchy wraz z rodzicami dowiedzą się, jak w kreatywny sposób wykorzystać puste puszki oraz plastikowe butelki. Wstęp wolny!

Z okazji zbliżającego się Święta Muzyki, które obchodzone jest na całym świecie 21 czerwca, w galerii handlowej Port Rumia odbędą się wyjątkowe warsztaty rodzinne. W weekend 6 i 7 czerwca maluchy wraz ze swoimi opiekunami będą miały okazję stworzyć oryginalne instrumenty perkusyjne.

Do ich stworzenia posłużą surowce wtórne. Z jednorazowych naczyń, pojemników po żywności, a także z metalowych puszek po owocach czy warzywach powstaną bębenki. Rolę membrany natomiast odegrają kawałki kolorowych balonów. Z kolei z plastikowych butelek PET oraz nasion powstaną wyjątkowe marakasy oraz grzechotki. Każdy instrument maluchy udekorują kolorowym i wzorzystym papierem.

Muzyczne warsztaty rodzinne odbędą się w weekend 6 i 7 czerwca w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 12.00 i potrwają do godziny 16.00. Udział w zabawie jest bezpłatny, a materiały zapewnia organizator!

 

Komentarze na Facebooku