Dziś jest: Wtorek 20 Listopada 2018
Imieniny: Anatola, Sędzimira, Rafała

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Poczuj atmosferę świąt wielkanocnych!

Ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne czy barwne pisanki można podziwiać na wielkanocnym kiermaszu, który od piątku 20 marca dostępny jest na terenie Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan. Obok świątecznych ozdób nie brakuje tradycyjnych, kaszubskich upominków, a także naturalnych przysmaków. Jarmark potrwa do niedzieli 29 marca. Wstęp wolny!

Szukasz niepowtarzalnych świątecznych ozdób do domu? A może chcesz komuś wręczyć oryginalny upominek? Ręcznie wykonane - a więc jedyne w swoim rodzaju - produkty można znaleźć w Porcie Rumia podczas przedświątecznego jarmarku. Stanowiska pełne artystycznych dzieł stanęły w pasażu obiektu w piątek 20 marca.

Zobacz: Stwórz wyjątkowe ozdoby wielkanocne w Porcie Rumia

Do niedzieli 29 marca można na nich podziwiać oraz zakupić od lokalnych artystów między innymi wielkanocne ozdoby wykonane szydełkiem, a także pisanki ręcznie malowane lub ozdobione metodą quillingu, czyli za pomocą cienkich pasków papieru.

Na jarmarku nie brakuje także tradycyjnych kaszubskich drobiazgów – przedmiotów z haftem kaszubskim, tabakier, kaszubskiej literatury czy pamiątkowych monet. Na stanowiskach prezentowane są również ozdoby z drewna, krowiego rogu oraz wyroby z wełny. Z kolei z myślą o osobach, które poszukują smacznej oraz pozbawionej konserwantów żywności swoje stanowiska przygotowali producenci tradycyjnych wędlin.

Przedświąteczny jarmark potrwa do niedzieli 29 marca w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108. Produkty można podziwiać w godzinach otwarcia galerii handlowej. Wstęp na jarmark jest bezpłatny!
 

Komentarze na Facebooku