Dziś jest: Poniedziałek 18 Grudnia 2017
Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Planujesz inwestowanie oszczędności? Wybieraj promocyjne oferty lokat bankowych

Oszędności

Decydując się na lokatę bankową, chcemy wybrać najlepszą, oferującą nam jak największy zysk w skali roku. Często jednak z własnego lenistwa i niechęci do dodatkowych formalności, wybieramy lokaty bankowe oferowane przez bank, w którym mamy rachunek rozliczeniowy. Czasami warto wybrać konkurencyjną instytucję finansową, aby właśnie jej powierzyć swoje środki pieniężne.

Oferta Idea Bank

Ciekawą ofertę lokaty bankowej oferuje Idea Bank. Nie wymagają od osoby zakładającej lokatę posiadania rachunku bankowego, prowadzonego u nich. Nie musimy, więc wiązać się z tym bankiem na dłużej, bez zbędnych niepotrzebnych formalności. Oprocentowanie lokat w Idea Banku jest bardzo atrakcyjne i wynosi aż 4% w skali roku. Lokata musi zostać założona na okres 3 miesięcy, aby skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania środków pieniężnych. Minusem oferty banku jest to, że maksymalna kwota pieniędzy, dla jakiej można założyć lokatę wynosi 10 000 złotych. Osoby pragnące zainwestować większe sumy pieniędzy będą musiały poszukać innej oferty.

Oferta mBanku

MBank również oferuje lokatę z oprocentowaniem aż 4% w skali roku. Oferta dotyczy jednak tylko nowych klientów banku i okresu pierwszych 3 miesięcy. Podobnie jak w Idea Banku, tutaj również istnieje limit środków pieniężnych złożonych na lokacie w wysokości 10 000 złotych.

Dla stałych klientów mBank oferuje lokaty dla nowych środków pieniężnych znajdujących się na rachunku. Niestety oprocentowanie nie jest już tak atrakcyjne, ponieważ wynosi 2, 5% w skali roku, jeżeli zdecydujemy się złożyć nasze środki pieniężne na okres 6 miesięcy. W przypadku lokaty krótszej, bo 3 miesięcznej, oprocentowanie nominalne w skali roku wynosić będzie tylko 2, 3%. Z tego też względu, jeżeli chcemy osiągnąć większy zysk, warto rozważyć ofertę konkurencyjnego banku, oferującego wyższe oprocentowanie.

Jeżeli posiadamy większe kwoty pieniędzy to można próbować negocjować z bankiem warunki ich lokowania. Nie warto jednak przywiązywać się do jednego konkretnego banku, ponieważ, aby móc jak najlepiej wykorzystać możliwości osiągania zysków, będziemy zmuszeni korzystać z ofert różnych banków, krajowych i zagranicznych. Warto od czasu do czasu przejrzeć ranking lokat bankowych, aby być na bieżąco z najlepszymi ofertami na rynku.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Komentarze na Facebooku