Dziś jest: Wtorek 23 Października 2018
Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Łebskie Klocki - Interaktywna Wystawa z Klocków LEGO

Łebskie Klocki, Interaktywna wystawa klocków Lego w Łebie

Takiej atrakcji dla dzieci jeszcze w Łebie nie było! Tego lata w tej uwielbianej przez wczasowiczów miejscowości, będzie można wziąć udział w bardzo ciekawym, interaktywnym wydarzeniu.

"ŁEBSKIE KLOCKI" to interaktywna wystawa z klocków LEGO® łącząca w sobie elementy zabawy i edukacji. Zaprezentowane tu zostaną różnego typu makiety (np. kolejowa ze sterowanymi pociągami, makiety przedstawiająca życie miasta, "Dziki Zachód", makiety GBC itp.). Zobaczymy tu także imponujące budowle historyczne i architektoniczne oraz kilkanaście interaktywnych modeli sterowanych przez dzieci pilotami takich (np. dźwig, koparka, spychacz, formuła 1, sztaplarki, wywrotki, itp. ).

Oczywiście nie zabraknie tu także wszystkich serii LEGO® związanych z filmami takich jak "Indiana Jones", "Harry Poter", "Ghostbusters", "Władca Pierścieni", "Powrót do Przyszłości" itp.

Zwiedzający będą mogli podziwiać dzieła młodych konstruktorów robotyki- prezentację kilkunastu robotów wykonanych przez uczniów I i V LO w Słupsku.

Hitem wystawy ma szansę stać się Lego Fusion - nowość w Europie! Jest to połączenie klocków Lego i tabletu. Dziecko buduje z klocków Lego dowolny front budynku a następnie skanuje specjalny klocek, dzięki czemu zbudowana konstrukcja zostaje przeniesiona do gry. W grze następuje dokończenie budowy oraz możliwość zagospodarowania przestrzeni w zaproponowanej przez dziecko kreacji. Każde dziecko ucieszy tzw. "ogródek budowlany". Na jego powierzchni (ok. 200 m kw.) dzieci będą mogły kreatywnie spędzić czas, budując różnego rodzaju konstrukcje z LEGO®.

W "Łebskich Klockach" utworzone zostaną także uwielbiane przez dzieci stanowiska do gry Playstation z grami powiązanymi tematycznie z wystawą.
Frajdą związaną z ekologią będzie budowa morświna - ssaka bałtyckiego będącego pod ochroną (współpraca z WWF Polska- projekt: "godzina dla morświna")

Przy wystawie otworzony zostanie sklep, w którym można będzie zakupić dziecku pamiątkowy zestaw z różnych serii LEGO®.
Przyjdź i przenieś się wraz z dzieckiem w fantastyczny świat ulubionych klocków z dzieciństwa! Tutaj nie ma mowy o nudzie!

Interaktywna Wystawa z Klocków LEGO
ŁEBSKIE KLOCKI
Od 1 lipca do 13 września
ul. Leśna 3 (na terenie miasteczka rozrywki Discovery Park)
facebook.com/lebskieklocki
www.lebskieklocki.pl

Godziny otwarcia: 10.00 - 22.00
Cennik biletów:

Poniedziałek - Piątek
8 zł - dziecko
12 zł - rodzic
28zł - bilet 2+1
35zł - bilet 2+2

Sobota - Niedziela
9 zł - dziecko
14 zł - rodzic
30zł - Bilet 2+1
39zł - Bilet 2+2

Dzieci do 95 cm wzrostu gratis
Dla dzieci z Łeby rabat 50%
Dla wychowanków domów dziecka wstęp wolny

Komentarze na Facebooku